Література, освіченість, критичне мислення та реалії сьогодення… Усі ці теми об’єднали учасників круглого столу за участі студентів, викладачів та бібліотекарів ЛНТУ. Відтепер між молоддю та досвідченими фахівцями стираються усі межі, адже вони формують власний клуб закоханих у книгу та спраглих ефективних змін у суспільстві.

Відтак, небайдужі до книги здобувачі освіти і їхні наставники створили читацький клуб, до якого можуть доєднатися усі охочі. Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію. Учасники читацького клубу планують зустрічатися впродовж року, а водночас здійснити певний експеримент: побачити, наскільки читання та осмислення літератури вплине на їхній світогляд, переоцінку цінностей та життя в цілому.

читацький клубчитацький клуб

Варто зазначити, що читацький клуб започаткований в межах роботи студентського наукового гуртка «Соціально-історичні виміри суспільства», керівником якого є доцент кафедри соціогуманітарних технологій Ольга Піменова. Проект реалізований спільно з фахівцями бібліотеки ЛНТУ.

Сьогодні відбулася перша зустріч учасників клубу. Привітала команду однодумців із початком роботи Ольга Піменова, зазначивши: «Відсьогодні ми з вами розпочнемо читацький забіг в ЛНТУ. Ми спробуємо пройти культурний крос і вийти на фінішну пряму, де через рік зможемо поглянути назад і подивитися на себе, якими ми були і як змінилися, як це на нас вплинуло і що нам дало».

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Ініціаторка читацького клубу наголошує, що сьогодні подібні проекти надзвичайно важливі. Ми занурені у війну, ми живемо в період страшних новин, в часи залежності від телебачення та ґаджетів і забуваємо про ті цінності, які насправді варто берегти. Лише освічена нація може бути вільною, сильною та незламною.

«Демократія - це коли народ обирає владу, а якщо народ неосвічений… яку владу він може обрати?! Точно таку ж як і цей народ. Ми сьогодні з вами виборюємо уже не право демократичного устрою, ми сьогодні боремося за право бути, жити, щоб жили наші діти, чоловіки… Зброя є різна, але освіченість – це єдиний шлях будь-якої держави будь-якого суспільства. Освічений народ знає, що має здобувати, а освічена людина сама згенерує свою думку, освічена людина не дасть зламати себе, так як і освічена нація», - зауважує Ольга Піменова.

читацький клубчитацький клуб

Водночас, зустріли учасників клубу у стінах бібліотеки її фахівці. Зокрема, Людмила Петрина розповіла студентам про становлення бібліотеки ЛНТУ, зазначивши, що на початку її заснування у 1966 році тут містилося лише 249 примірників літератури та обслуговувалися лишень 105 читачів. А сьогодні фонд бібліотеки становить понад 260 тисяч примірників навчальної та наукової літератури. Незважаючи на те, що ЛНТУ – технічний ЗВО, в його бібліотеці налічується чимало художньої літератури, доступ до якої мають усі студенти та працівники університету.

Крім того, фахівці бібліотеки привітали своїх гостей та любителів книги із прийдешнім Всеукраїнським днем бібліотек, який в країні щороку відзначають 30 вересня.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

Згодом студенти поділилися власними враженнями від нещодавно прочитаної літератури. Вони провели паралелі між подіями, описаними в книгах та відображенням у сьогоднішніх реаліях, поділилися думками щодо світосприйняття та вирішення подекуди глобальних проблем суспільства, які часто зустрічаються у літературних творах. Головне, зазначає молодь, відволікатися від телефонів та мережі, аби знаходити щастя у кожному прожитому дні, більше звертати уваги на близьких та переоцінювати своє світосприйняття. І у цьому, додає молодь, допомагає книга.

За теплими напоями та ароматними солодощами, студенти збиратимуться за круглим столом та дружнім колом впродовж року і закликають бажаючих доєднуватися до команди читців.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб