У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч ректора Ірини Вахович із представниками Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій».

Учасниками зустрічі стали директор офісу Ігор Паренчук, начальник департаменту розвитку інновацій відділів Ольга Кронда, заступник начальника департаменту розвитку інновацій, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій Анастасія Ярмолюк, начальник відділу координації грантової діяльності департаменту розвитку інновацій Галина Штогрин, проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак та фахівець з трансферу технологій та інноваційної роботи БІЦ Світлана Ільчук.

меморандум

Сторони обговорили можливості співпраці, шляхи реалізації інноваційних проектів та розширення діяльності у напрямку підтримки технологічних ініціатив студентської молоді та науковців технічного ЗВО.

Зокрема, йшлося про створення Центру підтримки технологій та інновацій на базі ЛНТУ, який входить до національної мережі TISCs, метою якого є забезпечення доступу користувачів до послуг, що відповідають їх потребам у технологічній інформації та підвищення можливостей щодо ефективного використання такої інформації.

меморандуммеморандуммеморандуммеморандум

Метою Центру є надання користувачам належних та високоякісних послуг щодо підтримки технологій та інновацій. Основними ж завданнями є:

-підтримка та просування діяльності мережі TISCs;

-проведення тематичних конференцій, заходів, тренінгів, навчань та семінарів у сфері інтелектуальної власності та інновацій;

-поширення знань з питань створення, правової охорони та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності;

-здійснення науково-експертної та науково-консультативної діяльності;

-надання користувачам доступу до патентних баз даних;

-популяризація напрямів розвитку інтелектуальної власності та інноваційної діяльності;

-сприяння комерціалізації та трансферу ОПІВ;

-сприяння взаємодії між усіма учасниками інноваційного процесу.

меморандуммеморандуммеморандуммеморандум

До того ж, TISCs надаватиме послуги, розроблені відповідно до загальних вимог Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Серед них:

• Базовий рівень (надання доступу до патентних і не патентних інформаційних ресурсів; надання консультаційної допомоги; організація дистанційного навчання за програмами академії ВОІВ);
  • Додаткові послуги (надання загальної інформації щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності; надання допомоги в проведенні пошуку та отриманні технічної інформації; навчання навичкам проведення пошуку в спеціалізованих базах даних; надання рекомендацій з формування ліцензійних договорів та інші.).
меморандуммеморандуммеморандуммеморандуммеморандум

Таким чином, сторони обговорили можливості подальшої взаємодії, умови функціонування Центру підтримки технологій та інновацій на базі ЛНТУ та підписали відповідну угоду про створення Центру.

Окрім того, офіційно заключили меморандум про співпрацю між ЛНТУ та Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій».

меморандум