Перейти до основного вмісту

В ЛУЦЬКОМУ НТУ ВІДБУВСЯ
ПЕРШИЙ МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС
«УКРАЇНА – ЦЕ МИ!»

Уже не вперше луцькі «технарі» руйнують той стереотип, що мистецтво – виключно сфера самого мистецтва чи як мінімум сфера гуманітарна. Здобувають свій фах в Луцькому НТУ кращі інженери, будівельники, екологи, фінансисти, управлінці. А ще – і кращі артисти!

Напередодні Дня Святого Миколая технічний університет став платформою проведення І міського фестивалю-конкурсу патріотичної пісні та поезії «Україна – це ми!». Участь в змаганнях, окрім «господарів» конкурсу, взяли студенти найбільших навчальних закладів Луцька та області: Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Волинського інституту економіки та менеджменту, Луцького інституту розвитку людини університету «Україна», Волинського коледжу національного університету харчових технологій, Луцького базового медичного коледжу, Луцького педагогічного коледжу, Ковельського промислово-економічного коледжу та Технічного коледжу Луцького НТУ.

 

Вже на початку заходу актова зала вщерть заповнилась студентським та викладацьким складом закладів-учасників фестивалю. Паралельно з відкриттям фестивалю у фойє розміщувалась виставка патріотичного плакату, організована кафедрою дизайну та їхніми студентами.

Привітав конкурсантів ректор Луцького НТУ, професор та голова журі Петро Савчук. «Волиняни – найкращі,  і ми ще раз це доведемо сьогодні. Віримо, що конкурс незабаром вийде і за рамки міського рівня», – зазначив ректор.

Налаштував гостей та учасників фестивалю на урочистий та патріотичний настрій виступ фольклорного гурту Луцького НТУ «Намисто».

 


Ведучі Ярослав Желобицький та Олена Шнайдер привітали публіку з прийдешнім святом та щиро побажали усім учасникам успіху не лише у сьогоднішньому виступі, а й у подальшій творчій діяльності.

Оцінити пісенні та поетичні номери учасників було запрошено компетентне журі на чолі з головою – ректором університету Луцького НТУ Петром Савчуком. Вирішували долю конкурсантів народні артисти Зоя Комарук та Василь Чепелюк, заслужена артистка, актриса Волинського драматичного театру Світлана Органіста, мистецтвознавець та режисер Володимир Ткаченко, проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах та завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Оксана Жук.

Гран-прі конкурсу-фестивалю отримала студентка третього курсу факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ Наталія Круковець, виконавши пісню на слова і музику Тіани Роз «Мамо, не плач».

 


У номінації «Вокал» (естрадна пісня) перше місце виборола студентка СНУ імені Лесі Українки Мар’яна Неделюк з українською народною піснею «Ой ти, ніченько», друге – студентка ЛБМК Даурія Пахарчук з піснею-молитвою «Ми – Україна» та студентка ЛПК Оксана Калькова з піснею «Україна – це ми!». Друге місце в авторській пісні дісталося і студенту Ковельського ПТК Луцького НТУ Вадиму Сакидону.

 Третє місце розділили: студент ВК НУХТ Михайло Кліш з піснею-молитвою «Ми – це Україна», студентка ТК Луцького НТУ Марія Філонець з піснею «Балада про Україну» та гурт «Рідні наспіви» Луцького НТУ з піснею гурту Еней «Біля тополі».

У номінації «Художнє слово» (читання класичної та сучасної поезії) переможцями стали студентки ЛБМК – Євгенія Шабанова, Ольга Писко, Анастасія Горбова, які представили літературну композицію «А тоді полетіли міни».

Перше місце та приз ректора отримала студентка Ковельського ПТК Луцького НТУ Аліна Зінич, прочитавши поезію Надії Калапуць «Про Україну». Друге – студентка Луцького НТУ Василина Дунь з поезією Світлани Йовенко «Тиша», а третє – Дарія Гуляницька, яка декламувала вірш Ольги Перехрест «Поговори зі мною».

 

 

Серед читачів авторської поезії перше місце отримала студентка ЛБМК Марія Іванчик (поезія «Час із присмаком крові»), друге – теж студентка ЛБМК Віра Четвержук (поезія «Не потрібно гучних висловлювань»), а третє – студентка ВІЕМУ Євгенія Олексюк з поезією «Мамина молитва».

 

Абсолютна переможниця конкурсу – Наталія Круковець після завершення фестивалю поділилася з нами враженнями: «З вибором номеру та підготовкою до виступу мені допомагав мій керівник з вокалу Анатолій Ковальчук, чим я йому і завдячую у своїй перемозі. Гран-прі став для мене приємною несподіванкою, адже до цього брати участь в конкурсах такого рівня мені ще не доводилося. Планую і надалі займатися співом, поєднуючи це з успішним та цікавим навчанням в рідному університеті. Вірю, що і Україна здобуде свою перемогу».

Галина МИКИТЮК

Фото Івана СЛАТОВА,
студента гр. АП-11