Велика поетеса пророчої місії свого народу

Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться –
У мене жодних претензій нема
До Долі – моєї обраниці…

31 березня 2015 року в універсальній читальній залі бібліотеки Луцького НТУ відбулась літературна година «Велика поетеса пророчої місії свого народу» (з нагоди 85-річчя від дня народження видатної української поетеси Ліни Василівни Костенко).

Ліна Костенко – велика українка, взірець безкомпромісного служіння рідному народові та Батьківщині, глибоко сучасна поетеса, яка стала совістю культури та цілої нації. «Митцю не треба нагород, його судьба нагородила, коли в людини є народ, тоді вона уже людина», – такими словами розпочала захід ведуча – провідний бібліотекар Людмила Петрина.

Особливу зацікавленість в аудиторії викликав виступ доцента кафедри філософії, політології та права – Антоніна Євтодюк, яка розповіла про своє знайомство з творчістю Ліни Костенко, про поетесу як цілісну особистість, сутність життя якої – правда. В творах Ліни Костенко відображається її життєве кредо,  і тому свій виступ Антоніна Євтодюк продовжила читанням творів Ліни Костенко, адже краще за саму поетесу не скаже ніхто.

Продовженням заходу став виступ доцента кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства – Наталії Шкляєвої. Вона розповіла про історичний роман у віршах «Маруся Чурай», який був написаний у роки вимушеного мовчання поетеси. Роман виховує в читача почуття любові до свого народу, чистоти душі, високої моралі.

Продекламували вірші славетної поетеси талановиті студенти нашого університету: Антон Безносиков, Василина Дунь, Анна Басиста, Ірина Охват.

Бібліографічний огляд «Над берегами вічної ріки», присвячений творчості Ліни Костенко, провела провідний бібліограф Євгенія Будчик та представила до уваги читачів книжкову виставку «Душа належить людству та епохам».

Людмила Петрина,
провідний бібліотекар