В ЛНТУ відбулася унікальна подія, вперше організована у стінах нашого університету - LNTU creative fashion forum. Сьогодні студенти та викладачі мали змогу зустрітися із представниками відомих fashion-брендів, а модельєри та дизайнери – обмінятися досвідом, новинами у сфері моди та креативними ідеями, які уже невдовзі будуть реалізовані.

ФММТ

Привітала гостей заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Сьогодні дуже креативний день в ЛНТУ, адже наші студенти-архітектори представляли свої творчі роботи на мистецькому проекті, а тепер ми маємо можливість насолодитися красою індустрії моди. Наш університет технічний, але багатогранний і особливий, зокрема, тому що ми маємо креативний освітній напрям fashion-індустрію. Разом з нашими гостями сьогодні ми можемо насолоджуватися красою, яка щоденно з нами, бо кожен з нас завжди прагне бути задоволеним собою і своїм оточенням, а для цього і одяг ми обираємо гарний. Напрям fashion-індустрії ми розвиваємо спільно з колегами, тому я вдячна усім, хто долучений, я дякую кафедрі та факультету, партнерам і студентам, і вірю у те, що ви обов’язково матимете чудові результати».

ФММТФММТФММТ

Вітальне слово виголосила декан факультету митної справи, матеріалів та технологій Валентина Ткачук, яка акцентувала увагу на тому, що напрям fashion-індустрії є родзинкою факультету: «Я переконана, що наші сьогоднішні студенти - це теж, у майбутньому, відомі особистості в галузі моди і всі ми робимо одну хорошу справу – виховуємо молодь, творимо і точно матимемо гарні результати».

ФММТФММТФММТФММТ

Курувала захід завідувач кафедри технологій легкої промисловості Людмила Назарчук, яка представила запрошених гостей та зауважила, що форум відбувається вперше у нашому університеті і об’єднує представників індустрії моди, дає можливість здійснити обмін досвідом власників брендів, організацій модельного бізнесу, викладачів та майбутніх фахівців галузі.

«В нашій державі fashion-індустрія стрімко розвивається і, всупереч війні, не зупиняється на досягнутому, а враховуючи світові тенденції, виробляє свою продукцію та представляє її на міжнародному та українському ринках, виявляє свою національну ідентичність», - додає Людмила Назарчук.

ФММТФММТФММТ

Розповіла про те, яка роль індустрії моди та її розвиток в умовах воєнного часу Президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт: «У цей складний час галузі легкої промисловості не просто працювати і розвиватися, та ми впевнені, що саме легка промисловість, виробництво текстилю, одягу, взяття і шкіри – це той стратегічний напрям, який має становити велику частку в економіці нашої держави. Коли прийшла широкомасштабна війна, багато хто повернувся і підставив плече допомоги галузі і цей рік показав, наскільки ми сильні, спроможні і креативні. Важливо, що сьогодні Асоціація, як партнер, впевнено веде діалог з державними інституціями, щоби відбувалася якісна підготовка кадрів, виробництво, розвивалася fashion-індустрія, яка теж сьогодні вимагає нових підходів. І надзвичайно приємно, що ми це показуємо, що виробники демонструють світові інноваційні продукти та нашу спроможність».

ФММТФММТФММТ

Своїм досвідом у галузі моди сьогодні ділилися представники ТОПових fashion-брендів в Луцьку, в Україні та далеко за межами нашої держави. Серед них: директорка з маркетингу ПрАТ «Едельвіка» Ольга Касьян; засновниця бренду нішевої парфумерії Sillage та бренду одягу «Олександра Забіяка» Олександра Забіяка; засновниця бренду «KATELAB» Катерина Ковальчук; випускниця ЛНТУ та засновниця Ukrainian crystal brand Тетяна Приймачук.

ФММТФММТФММТФММТ

Крім того, презентувала єдину модельну школу у Луцьку «Grace Model House» її засновниця Анна Тріль. Вона розповіла про досягнення своїх учнів та випускниць, які уже працюють з відомими брендами та  модельними агентствами світу та принагідно вручила дипломи юним моделям, які завершили 9-місячне навчання.

ФММТФММТФММТФММТ

Про досвід отримання освіти в ЛНТУ та старт у кар’єрі дизайнера одягу розповіла магістр ЛНТУ та конструктор з виробництва спецодягу «ПЕЛТА» Любов Метельська. Натомість, презентували власні освітні напрями та результати підготовки фахівців у галузі моди представники Центру професійно-технічної освіти Луцька та Технічного фахового коледжу ЛНТУ.

ФММТФММТФММТ

Гості заходу розповіли про власний досвід становлення у сфері моди, як їм вдалося реалізувати мрії і власними руками торкнутися до створення цікавих образів та унікальних речей. Вони ж продемонстрували свіжі дизайнерські колекції, анонсували нові презентації та закликали долучатися до Lutsk Fashion Weekend, який відбудеться уже наступного тижня й під час якого можна буде ще ближче ознайомитися із виробами брендів.

ФММТФММТФММТФММТФММТФММТФММТ

На завершення заходу, про творчі результати діяльності студентів кафедри технологій легкої промисловості та СКТБ «Art fashion studio» в ЛНТУ розповіла викладач та керівник студії Тетяна Головенко, а також представила роботи студентів у тематичних колекціях. Примітно, що серед талановитих і перспективних студенток другого курсу, окрему власну колекцію одягу під назвою «Українська хустка – моя броня», створила Катерина Рильник, показом колекції й підсумували форум.

ФММТФММТФММТФММТФММТФММТФММТ