У цьому році, в надзвичайних умовах воєнного стану та бойових дій, не дивлячись на всі складнощі підготовки, протягом червня-липня в Україні відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів – слухачів МАН.
Фінал конкурсу проходив в онлайн-форматі. Цьогоріч він був складним для учасників також через велике зростання конкуренції серед фіналістів, адже ряд областей, зокрема прифронтових, скористалися дозволом на подання не одного, а одразу трьох проєктів для участі в змаганні у кожній секції.
10 липня 2022 р. відбулася урочиста церемонія закриття конкурсу та оголошення його переможців, яка демонструвалася в онлай-режимі.
Вихованці стаціонарних секцій ВО МАН, що працюють при кафедрі екології та агрономії, представили свої роботи у відділенні «Науки про Землю» та здобули перемоги на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН. З результатами можна ознайомитись на відповідній сторінці МАН https://man.gov.ua/contests/olympiad/konkurs-zahist-naukovo-doslidnicskih-robit-uchniv-chleniv-man/participants/rezulstati-2022. Вітаємо учасників та їхніх наукових керівників!
Отже, абсолютну перемогу у секції «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі», диплом І ступеня, отримала Семенюк Мілана (наукові керівники – к.геогр.н., доцент кафедри екології та агрономії Микола Федонюк та учитель географії ліцею №1 смт Ратне Марія Кошелюк). Варто відзначити, що ця секція є новою, захисти в ній відбувалися на Всеукраїнському конкурсі вперше в його історії, тому здобуте перше місце – особливо цінне та значуще.
Інша учениця Миколи Федонюка, Катерина Ланцева, що представляла роботу в секції «Геологія, геохімія та мінералогія», завоювала диплом ІІІ ступеня.
В секції «Кліматологія та метеорологія» диплом ІІ ступеня вибороли Юлія Лугініна зі своїм науковим керівником Віталіною Федонюк, к. геогр. н., доцентом кафедри екології та агрономії.
Результати у секції та фрагмент відеозахисту наукової роботи Лугініної Юлії.
Застосування ГІС-технологій та методів ДЗЗ у природничо-географічних та екологічних дослідженнях – це один з фокусів підготовки здобувачів на кафедрі екології та агрономії. Варто відзначити, що до появи у 2022 р. окремої секції «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі» на Всеукраїнському конкурсі-захисті Мала академія наук України декілька років проводила спеціалізований всеукраїнський конкурс «Екопогляд», на якому представлялися учнівські екологічні проєкти, дослідження із застосуванням аналізу космічних знімків. Зокрема, проходив такий конкурс навесні цього року і всі три наші вихованки увійшли в число його дипломантів (Семенюк М., Ланцева К. здобули ІІ місце, а Лугініна Ю. – ІІІ місце на «Екопогляді – 2022». Детальніше – за посиланням: http://vvman.lutsk.ua/news/2022/05/05/2051.html).
Урочисту церемонію нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН України, в якій взяли участь керівники МАН і МОН, зіркові гості (співак та фронтмен «Океану Ельзи» С. Вакарчук, вчені – лауреати Нобелівської премії з різних країн світу, українські вчені та популяризатори науки, що зараз воюють або займаються волонтерством), можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lwWGq_CUX64
Ще раз вітаємо наших конкурсантів та їхніх наукових керівників з перемогами!
Кафедра екології та агрономії