Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Д 32.075.02. Зібрання поважних науковців викликане захистом докторської дисертації доцента кафедри  матеріалознавства Наталії Імбірович.

«Механізми та закономірності плазмо-електролітного синтезу біопокриттів на основі титанових сплавів», - саме так звучить тема кваліфікаційної наукової праці, виконаної за спеціальністю 05.02.01 «Матеріалознавство», на кафедрі матеріалознавства ЛНТУ.

Дисертація Дисертація Дисертація Дисертація Дисертація Дисертація


Голова ради: д.т.н., професор Марчук Віктор Іванович;  заступник голови: д.т.н., професор Шваб'юк Василь Іванович; вчений секретар: к.т.н., доцент Гусачук Дмитро Анатолійович.

У ролі офіційних опонентів виступили: доктор технічних наук, професор Берднікова Олена Миколаївна (Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відділ фізико-хімічних досліджень матеріалів); доктор технічних наук, професор Стухляк Петро Данилович, заслужений винахідник України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, академік Інженерної академії наук України (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра комп'ютерно-інтегрованих технологій); доктор технічних наук, професор Середа Борис Петрович, завідувач кафедри автомобілів та транспортно-логістичних систем (Дніпровський державний технічний університет).

дисертаціядисертаціядисертаціядисертація

У власній презентації Наталія Імбірович відзначила, що розвиток сучасної промисловості направлений на розробку нових технологій синтезу біоматеріалів. Перспективним у цьому напрямку досліджень є використання титанових сплавів та методів формування покриттів на їх основі. Такі матеріали активно використовують у світі для формування покриттів на кісткових імплантах. Проблему вибору оптимального матеріалу для виготовлення покриттів для імплантатів вирішують упродовж багатьох років.

За результатами фундаментальних і прикладних досліджень для виготовлення імплантів у багатьох випадках перспективним, як основа виробу, є титан із функціональними покриттями. Важливими з наукової і технічної точки зору є матеріали, які використовують для біомедичних протезувань, таких як зубні та ортопедичні імплантати, через їх нетоксичність, високу питому міцність і хорошу біосумісність, які сприяють скороченню реабілітаційного періоду.

дисертаціядисертаціядисертаціядисертаціядисертація

Для вирішення цієї проблеми слід розробляти покриття з високою біологічною сумісністю з живими організмами способом зміни складу і топології матеріалу поверхні імплантатів. Для процесів суміщення з імплантами важливим є формування шару з заданою пористістю у покритті імпланту, що значно знизить період відновлення функції організму загалом. Пориста поверхня в порівняно з гладкою характеризується більшою питомою площею, що прямо впливає на процеси остеогенезу позитивно.

дисертаціядисертаціядисертаціядисертація

Науковиця додає, що метою роботи є розроблення науково-технологічних засад формування біопокриттів з розвиненою морфологією на основі титанових сплавів, що відповідають умовам біосумісності, на основі механізмів синтезу покриттів з кераміко-подібних структур з біо- та кальцієвмісних компонентів методом плазмоелектролітного оксидування, розроблення методичних рекомендації для прогнозування параметрів цих покриттів.

Детально розглянувши презентацію доповідача, оцінивши її наукові дослідження, актуальність і наукову новизну, учасники засідання мали нагоду поставити запитання із теми дисертації. У підсумку, науковці гідно оцінили роботу Наталії Імбірович та привітали із успішним захистом докторської дисертації.

дисертаціядисертаціядисертаціядисертаціядисертація

Вітаємо нашу колегу із вагомим професійним досягненням! Щиро зичимо не зупинятися на досягнутому й рухатися вперед, шляхом розвитку та вдосконалення, не втрачати натхнення й наснаги і впевнено досягати нових висот!