Доцентом кафедри лісового господарства ЛНТУ Володимиром Бондарем для проведення практичних занять з дисципліни «Побічне лісокористування» студентам спеціальності «Лісове господарство» була ініційована поїздка лісогосподарськими підприємствами Волинської області. До поїздки доєдналися студенти-бакалаври всіх курсів цієї спеціальності, які отримали можливість ознайомитися з лісогосподарськими підприємствами області, а також викладачі кафедри лісового господарства, які продемонстрували здобувачам практичні аспекти дисциплін «Лісівництво», «Лісові культури», «Лісокористування», «Недеревні ресурси лісу», «Лісова біометрія», «Механізація лісогосподарських робіт» тощо.

Лісове господарство

Реалізація ініціативи стала можливою за підтримки голови Волинської обласної ради Григорія Недопада, директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Олександра Кватирка, директора ДП «Волинський військовий лісгосп» Віктора Максимчука. Під час поїздки, що тривала три дні, викладачі та студенти відвідали та провели практичні заняття у філії «Маневицьке лісове господарство» Поліського лісового офісу, Бережницькому лісництві ДП «Волинський військовий лісгосп», ТзОВ Севен Паллетс, ТзОВ «Волинська ягідка».

Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство

Зокрема, у філії «Маневицьке лісове господарство» майбутні лісівники та їхні наставники розглянули ведення тепличного господарства, виготовлення хвойного екстракту, роботу консервного цеху, підсочку та отримання березового соку, оцінили стан лісових культур, ознайомилися з веденням мисливського господарства, бджільництва, вирощуванням лохини.

Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство

У Бережницькому лісництві ДП «Волинський військовий лісгосп» викладачі та студенти долучилися до посадки лісових культур.

Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство

З сучасним обладнанням для обробки деревини виготовлення пиломатеріалів та пелет студенти ознайомилися на ТзОВ «Севен Паллетс».

Лісове господарство Лісове господарство

На ТзОВ «Волинська ягідка» були розглянуті сучасні технології виготовлення екологічно-чистої лохини та ведення бджільництва.

Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство

Поїздка також включала ознайомлення з рекреаційним потенціалом лісів та ночівлю у санаторії «Лісова пісня» на озері Пісочне. Ця навчальна експедиція надала здобувачам освіти цінний досвід, який вони зможуть застосувати у майбутньому. Кожен епізод поїздки був унікальним і показав різноманіття спеціальності лісівника.

Деталі поїздки у наступних інформаційних повідомленнях.

Кафедра лісового господарства