У рамках виставки Agretechnica 2023 (виставковий центр, м. Ганновер) 15 листопада відбувся захід на тему «Перспективи розвитку сільського господарства в Україні. Як можна досягти успіху в інтеграції до ЄС та сталому відновленні?». Організаторами заходу є Німецько-український агрополітичний діалог (АПД), Німецьке сільськогосподарське товариство (DLG) у співпраці з Німецько-українською кооперацією з органічного сільського господарства (COA), за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України та Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини.
В заході, в режимі on-line, брали участь представники Луцького національного технічного університету, завідувач кафедри Товарознавства та експертизи в митній справі, доцент Олена Пахолюк, та професор кафедри Товарознавства та експертизи в митній справі, професор Світлана Ягелюк. З привітанням до присутніх звернувся заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
![Конференція](/sites/default/files/inline-images/IMG_8077.jpeg)
У дискусії брали участь: начальник Управління насінництва та державної реєстрації прав на сорти рослин Департаменту аграрного розвитку, Микола Мельник, керівник секретаріату Комітету з питань аграрної політики та продовольства Верховної Ради України Олександр Старинець, голова Євроінтеграційного комітету УКАБ, член УНАФ Олександра Авраменко, експерт з агроекології ГО «Екодія» Анна Даниляк, керівниця аграрної компанії ТОВ «АГРО ПАРТНЕР 777» Михайлина Капаруліна, менеджер з виробництва аграрної компанії ТОВ «УІФК-Агро» керівник ТОВ «РІТТЕР БІО АГРО» у Рівненській області Мартін Ріттер Олександр Цайн.
![Конференція](/sites/default/files/inline-images/IMG_8078.jpeg)
Доповідачі у своїх виступах акцентували увагу на тому, що Європейська перспектива подальшого розвитку є одним з пріоритетів України. Європейські та міжнародні стандарти та вимоги є головним орієнтиром технічного регулювання України. Це стосується не лише стандартів якості та безпечності продукції, але і захисту навколишнього середовища, простежуваності у виробництві та інших європейських норм і правил. Під час відбудови України повинні бути враховані ці умови.
![Конференція](/sites/default/files/inline-images/IMG_8079.jpeg)
Участь у заході дає можливість науково-педагогічним працівникам отримати розуміння перспектив післявоєнної розбудови, знань і вмінь, які необхідні майбутнім спеціалістам, а також підвищити свою кваліфікацію. Набутий досвід буде врахований під час формування змісту освітніх компонент ОП «Товарознавство та експертиза в митній справі» (магістр).
Проф.Світлана Ягелюк