Викладачі Луцького НТУ взяли участь в конференції «ІТ-сфера у Луцьку: розвиток, проблеми та ІТ-кластер»
Працівники Луцького НТУ, зокрема завідувач кафедри комп’ютерних технологій Олег Герасимчук та асистент кафедри автоматизованого управління виробничими процесами Олег Смолянкін взяли участь у конференції «ІТ-сфера у Луцьку: розвиток, проблеми та ІТ-кластер», яка відбулась 20 січня 2015 року в приміщенні ЦНАПу Луцької міської ради за сприяння ВОГО «Асоціація розвитку інтернет-простору».
Під час зустрічі розглядались такі питання:
· проблеми розвитку ІТ-галузі у Луцьку;
· презентація проекту «Розвиток кадрового потенціалу та інвестиційної привабливості ІТ-сфери у місті Луцьк»;
уццц
· створення ІТ-кластеру в Луцьку, який сприятиме розвитку середовища інтернет-технологій;
· підписання Меморандуму про співпрацю між Луцькою міською радою та ВОГО «Асоціація розвитку інтернет-простору».
Підсумком проведеної конференції стало створення Волинського ІТ-кластеру. Одним з ініціаторів його створення був голова ВОГО «Асоціація розвитку інтернет-простору» Віктор Левандовський, який у своїй промові зазначив, що ринок інформаційних технологій в регіоні потребує реформування, оскільки в сучасних умовах розвитку ІТ-сфери в м. Луцьку може функціонувати значно краще. Він зазначив, що досить хороший формат роботи існує у Львівській області, де з 2010 року в обласному центрі успішно працює свій ІТ-кластер. Левандовський відмітив, що його ІТ-компанія «InternetDevels» також скоро увійде до ІТ-кластера м. Львова, оскільки там вони відкрили ще один свій офіс. Він також зауважив, що для розвитку ІТ-галузі на теренах Волині, потрібно працювати над вирішенням однієї з фундаментальних проблем – освіти майбутнього фахівця. На його думку, в Луцьку існує «дефіцит кваліфікованих кадрів», які здатні відразу (без додаткової перепідготовки) приступити до роботи над створенням професійних web-додатків.
Погоджуючись з В. Левандовським, наступний доповідач Вадим Махомед (керівник фірми «Ідейл») підмітив, що у волинських ВНЗ існує значний розрив між тим рівнем знань, що вони надають, і між вимогами ринку праці (безпосередніми роботодавцями). Тому виникає потреба у додатковому навчанні вчорашнього випускника тим речам, що йому дійсно знадобляться в майбутній роботі.
У конференції взяли участь також представники Луцької міської ради, управління освіти та науки Луцької міської ради, виконавці проекту «Розвиток кадрового потенціалу та інвестиційної привабливості ІТ-сфери у місті Луцьк» та партнери. Було зауважено, що сьогодні Луцьк не позиціонує себе як привабливе для розвитку ІТ-сфери та залучення інвестицій місто, хоча усі необхідні передумови для цього є. Зокрема, в місті є декілька десятків компаній, що спеціалізуються на розробці програмного забезпечення. В обласному центрі Волині також є і кадровий потенціал для ІТ-сфери, який потрібно розвивати. Тому учасники ІТ-кластеру запропонували конкретні дії для того, щоб подолати існуючу проблему. Зокрема, Віктор Левандовський запропонував представникам Луцького НТУ співпрацю: співробітники ІТ-компанії будуть навчати викладачів, а ті, в свою чергу, студентів. Це дозволить актуалізувати програми навчальних дисциплін та адаптувати їх до вимог ІТ-ринку. Освітяни, в свою чергу, не проти щодо такого формату співпраці.
Голова правління Асоціації регіонального розвитку Петро Гоцалюк актуалізував не менш важливу проблему – «відтік мізків» з Волині. Адже такі міста як Львів та Київ пропонують привабливіші умови праці та вищу заробітну плату. На його думку, для того, щоб конкурувати з Львівським ІТ-кластером, слід об’єднати зусилля всім – владі, бізнесу, громадським організація та здійснити кооперацію з рівненським ІТ-ринком.
Підтримку проекту створення ІТ-кластеру та реалізації поставлених завдань висловив також секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко та, зауваживши, що міська влада готова всіляко сприяти його розвитку.
Віталій Кабак,
асистент кафедри
комп’ютерних технологій