Питання ментального здоров’я у сучасному світі важко переоцінити. Психо-емоційний стан людства постійно піддається новим викликам, внутрішнім протистоянням, особливо в часи пандемії, економічної чи політичної нестабільності, стрімкої діджиталізації тощо.

Говорити про ментальне здоров’я українців, коли в цивілізованому ХХІ столітті ми стикнулися із жорстокістю війни, ворожої агресії та відвертої окупації, надзвичайно складно. Наше психологічне здоров’я порушене різноманітними страхами, травматичними синдромами, внутрішніми конфліктами та зовнішніми чинниками, які продовжують впливати на нас впродовж усього часу військового періоду.

Психологія Психологія

За ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської в Україні впроваджується програма на тему ментального здоров’я, тож перша леді підкреслює, що для України це стратегічно важливо, адже ментальне здоров’я наших людей – це і є та сама українська стійкість, яка, з одного боку, стала легендою, а з іншого – її саму треба весь час підтримувати, бо на ній все тримається.
За її словами, 2024 рік має бути роком максимального поширення проєктів у регіонах, щоб психологічні послуги дійшли до кожного українця, хоч би як він не жив віддалено від великих міст.

У Луцькому національному технічному університеті підтримують ініціативи, присвячені ментальному здоров’ю, адже кожному з нас необхідно бути морально стійкими, аби, першою чергою, забезпечувати здоров’я наших студентів, наших вихованців та молодого покоління українців.

Психологія Психологія

Відтак, викладачі та працівники ЛНТУ, на чолі із ректором Іриною Вахович, стали учасниками курсів підвищення кваліфікації в рамках практичного тренінгу «Ментальне здоров’я» при навчально-науковому центрі «Volyn Business Hub» ЛНТУ.
Спікерами й тренерами заходу виступили завідувач кафедри соціогуманітарних технологій Оксана Жук та доцент кафедри Оксана Майборода.

Психологія Психологія Психологія Психологія

Як практикуючий психолог, Оксана Майборода детально розповіла про ментальне здоров’я, про ті психологічні виклики, які нині стоять перед українцями, перед цивільним населенням і перед військовими. Акцентувала особливу увагу на психологічному здоров’ї дітей і поділилася практичними методами, як реагувати на стресові ситуації, як допомогти людині у критичний момент та як сприяти збереженню власного ментального здоров’я та здоров’я оточуючих.

Психологія Психологія Психологія Психологія Психологія

Своєю чергою, Оксана Жук розповіла про життєстійкість, реакції на стрес та подолання психо-емоційних викликів. Вона наголошує на тому, що все, що переживає людина – це те, що накопичене в дитинстві, а тому детально розповіла про важливість і способи формування позитивного дитячого досвіду, правила миттєвої психологічної допомоги та важливість формування плану турботи про себе.

Психологія Психологія Психологія Психологія Психологія

Психологія

Усі теоретичні аспекти супроводжувалися практичним кейсами та елементами психологічної роботи над собою. Учасники тренінгу отримали компетентності щодо формування базової грамотності у сфері ментального здоров’я; своєчасного виявлення труднощів у сфері психічного здоров’я; розвитку соціальної та емоційної компетенції, пізнання та власних цінностей; формування резильєнтності, про що й засвідчено у відповідних сертифікатах.

Головне, наголошують фахівці, любов, комунікація та просто бути поряд із тими, хто щасливий!

Психологія