Чудову можливість познайомитися з проведенням експертиз у Волинському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України отримали здобувачі вищої освіти, які навчаються на спеціальності «Цивільна безпека» на чолі з завідувачем кафедри, гарантом ОП першого (бакалаврського) рівня Валентиною Федорчук-Мороз.

Оскільки бакалаври з цивільної безпеки вивчають такі спеціальні дисципліни як «Теорія горіння та вибуху» та «Пожежна безпека виробництв», то саме про особливості проведення таких досліджень у Волинському НДЕКЦ МВС України було цікаво дізнатися.

цивільна безпека

Судовий експерт-вибухотехнік сектору вибухотехнічних і пожежотехнічних досліджень Олександр Матіюк, практик з багаторічним стажем роботи, наголосив на гострій потребі фахівців з цивільної безпеки на ринку праці, особливо в умовах відбудови держави після війни. Він ознайомив присутніх з матеріально-технічною базою лабораторії вибухотехніки, наочними експонатами, які поповнюються зараз ледь не щодня. Олександр Олександрович розповів про те, як відбувається експертиза продуктів горіння, яким чином з’ясовуються причини пожежі, вплив електробезпеки на протікання пожеж та ін.

цивільна безпека

Цікавим також було відвідування хімічних лабораторій, де проводять якісний та кількісний аналіз наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. З експертизами, які тут можна провести, ознайомила присутніх завідувач сектору дослідження, к.х.н. Олена Купіч.

До заходу долучився заступник директора центру, завідувач відділу забезпечення діяльності Волинського НДЕКЦ МВС України Віктор Денисюк.

Проведена зустріч доповнила теоретичні знання студентів практичними компетентностями. Щиро вдячні за колегам за співпрацю!

цивільна безпека

Валентина Федорчук-Мороз, завідувач кафедри цивільної безпеки