Неймовірно цікава та плідна поїздка в осінні Карпати відбулася на факультеті архітектури, будівництва та дизайну 20 - 23 жовтня під керівництвом старшого викладача кафедри Зоряни Рубан-Головчук.
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7019.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7018.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7016.jpeg)
Студенти архітектори та дизайнери з різних курсів мали змогу познайомитися з народною архітектурою та побутом у музеї-скансені Прикарпаття, що знаходиться у селі Крилос Івано-Франківської обл. і був заснований у 1979 р. Нині цей музей під відкритим небом розташований на території давнього городища, напроти урочища Прокаліїв сад, при трасі Івано-Франківськ – Галич – Рогатин. Цікава екскурсія та пленерні замальовки були гарним початком першого дня.
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7002.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7005.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7006.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7004.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7003.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7007.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7008.jpeg)
Другий день зустрів теплом та сонечком, жовтогарячим листям та свіжим ароматом лісу. 2,5 години подорожі і ми на вершині Лисої гори під супроводом цікавого місцевого гіда пана Василя. Здавалося він знає найпотаємніші куточки цієї місцини та забуті легенди краю. Стомлені і щасливі мали змогу почастуватися медом та сирами, які пан Василь створює власноруч, пограти на трембіті і, головне, побачити панораму з усіма найвищими вершинами могутніх Карпат! Сотні фотографій та відео, мільйон посмішок та нескінченна кількість емоцій не давали думати про втому. В готелі чекала вечеря з запашним шашликом та печеною картоплею за рецептом господині.
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7009.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7010.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7011.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7012.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7013.jpeg)
Третій день розпочався з цікавої бесіди з відомим майстром гуцульської різьби Юрієм Павловичем, який особисто прийшов до студентів. У музеї розміщені вирізьблені майстром тарелі, бартки, свічники, роги, які є унікальними у своєму роді. Всі роботи тільки в одному екземплярі, адже різьбяр їх не продає, щоб вивершити одну цілісну енциклопедію Гуцульщини. Техніка виконання різноманітна: різьба, суха різьба, інкрустація бакунтом, мосяжними цв'яшками, пацьорками, кісткою, перламутром.
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7022.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7023.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7017.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7014.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7021.jpeg)
![ФАБД](/sites/default/files/inline-images/IMG_7020.jpeg)
Завершилися мандри шумом водоспаду в Яремче, автентичними сувенірами і смаколиками. Як результат: нові друзі, нові враження, нові сили для навчання!
Зоряна Рубан-Головчук, кафедра архітектури і дизайну