Перейти до основного вмісту

Сьогодні, 12 травня, світова спільнота відзначає Міжнародний день здоров’я рослин. Головною метою якого є підвищення глобальної обізнаності про те, як захист здоров’я рослин може допомогти зупинити голод, зменшити бідність, захистити розмаїття та навколишнє природне середовище, а також сприяти економічному розвитку.

ЛНТУ не стоїть осторонь важливих процесів збереження навколишнього середовища та захисту природи, адже ми готуємо фахівців екологів, агрономів та агроінженерів, спеціалістів лісового господарства. Усі ми дотичні до проблем світу і спільно намагаємося знайти шляхи їх вирішення.

ЕкологіяЕкологія


Сьогодні у стінах ЗВО відбулася тематична лекція, інтерактиви та навіть досліди, учасниками яких стали студенти та викладачі факультету аграрних технологій та екології.

«Здоров’я рослин для збереження довкілля»: під таким гаслом відбувається відзначення Дня збереження рослин і саме під цим гаслом відбулася зустріч студентів із фахівцями-практиками.

Представив гостей заходу завідувач кафедри екології Василь Іванців. Отож основними спікерами стали: заступник начальника управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Людмила Петрикан, заступник директора Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Анна Суворова та заступник начальника відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки ГУ Держспоживслужби Волинської області Наталія Горпинюк.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


Так, Людмила Петрикан розповіла здобувачам освіти про особливості вирощування сільськогосподарських культур на Волині, про кількість посівних площ та показники збору врожаю, про ті культури, які характерні для нашого регіону. Вона зачепила тему клімату та екології, що мають вагомий вплив на вирощування і розповіла про ті культури, які не були характерними для нашого регіону, але з часом стали звичними для нас і дають гарні врожаї.

«Професія агроном – це як лікар для людини», - каже фахівчиня, а тому наголошує, що важливо відповідально навчатися, аби вміти дбати про чистоту нашої землі, врожайність, лісові насадження, дотримання екологічних норм для розвитку нашої країни.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Своєю чергою, Анна Суворова зауважила, що у День здоров’я рослин в усьому світі відбуваються різноманітні екологічні акції, аби поінформувати якомога більше людей та залучити до захисту рослин. 
Тож вона розповіла студентам про види росин, їхнє значення на планеті, шляхи захисту від шкідників та хвороб. Окремо зупинилася на діяльності фітосанітарної лабораторії, її функціях та започаткованих напрямів роботи, зокрема, проведення молекулярно-генетичних досліджень, тобто виявлення ГМО в рослинній продукції і також діяльності відділу біологічного методу захисту рослин, де виготовляються біопрепарати.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Про завдання Держспоживслужби розповіла Наталія Горпинюк. Функції служби спрямовані на зниження ризику появи шкідливих організмів, усунення негативних наслідків в торгівлі та використання засобів захисту рослин, нагляд за виробництвом і реалізацією насіння та посівного матеріалу. Вона також розповіла про відділи, які входять в структуру управління.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Кожен зі спікерів поділився порадами щодо того, як варто поводитися із рослинами, аби не нашкодити природі та не завдати шкоди самому собі і як захищати навколишнє середовище, бо це основна ціль фахівців та суспільства в цілому.

Найцікавішою частиною зустрічі стало ознайомлення студентів із колекційним матеріалом. Вони наочно побачили види бур’янів та шкідників, про які вели мову лектори. Крім того, мали можливість через мікроскоп оглянути окремі види шкідників. Насамкінець, молодь взяла участь в інтерактиві, під час якого повинні були визначити рослину за фото і знайти її відповідник серед представленого насіннєвого матеріалу.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія