В ЛНТУ вчергове відбувся освітній проект-тренінг для школярів та вчителів Волині «З ШІ на ТИ». Захід організований у співпраці Волинської обласної МАН та ЛНТУ.

Це новий проект, що відбувається на базі нашого університету і до сьогоднішньої участі у ньому доєдналися більше 80 педагогів та учнів Волині, а саме з Ківерцівської, Локачинської, Оваднівської та Луцької міської територіальних громад.

Основним спікером заходу традиційно виступив доцент кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ Юрій Лук’янчук, який впродовж останніх років посилено вивчає штучний інтелект: «Я радий вітати вас в університеті і радий, що ви цікавитеся новими технологіями. Моє завдання вам пояснити, що ШІ - це цікаво, складно, але й корисно для вас як для школярів, так і для вчителів, і цю інформацію ви зможете використати у повсякденному житті та в роботі».

МАНМАН

Спікер розповів про перетворення традиційної інформатики у школах на ІТ-студії та запровадження цифрового сервісу для дітей «Мрія» із елементами ШІ. Науковець також окреслив ТОП-digital-навичок, без яких не обійтися сучасному педагогу, та поділився корисними інструментами для використання у роботі. Окремо лектор розповів про професії, які у майбутньому зможе замінити штучний інтелект, зачепив основи роботи у ChatGPT та представив найкращі нейромережі у своїх категоріях.

Учасники зустрічі активно долучалися до обговорення актуальних питань. Вони також ознайомилися із факультетами ЛНТУ у версії, що була згенерована ШІ. Такими факультети ЛНТУ представила заступник відповідального секретаря приймальної комісії Ірина Бандура. Вона ж розповіла молоді про освітні програми, які університет пропонує для майбутніх студентів та окреслила умови вступу 2024.

МАНМАН

Завершився захід урочистою миттю – врученням сертифікатів про участь у тренінгу. Їх особисто вручила педагогам та школярам ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Я бажаю вам невпинного розвитку та креативу. Повірте, жодна машина не зробить те, що зробить людина, тому надихайтеся, розвивайтеся, вимагайте від себе більшого, порівнюйте себе лише із собою попереднім, якщо бачите хорошу динаміку – значить рухаєтеся у правильному напрямку, якщо бачите щось не те – обов’язково підсилюйте себе».

Ман Ман Ман Ман МАНМан Ман Ман