Надворі зимно, а в українській хаті зажди затишно, пахне домашніми смаколиками і усюди відчувається дух гостинності й родинного тепла. А що вже казати про час свята, коли дім повен гостей, молодь запалює в танцях, а старожили затягують гучних пісень.

Сьогодні, у свято Андрія такі вечорниці влаштували й у домі факультету митної справи, матеріалів та технологій. У сімейному колі радо зустрічали гостей декан ФММТ Валентина Ткачук та начальник відділу молодіжної політики та соціокультурної роботи Сергій Скулинець. Справжньої музичної забави додав Сергій Герцик, а студенти й викладачі розважалися в прадавніх традиційних іграх та віщуваннях.

Вітальним словом, як і годиться, зустріла гостей свята ректор ЛНТУ Ірина Вахович, яка побажала присутнім відчути колорит української душі і на славу повеселитися на вечорницях: «Звичайно, бажаю усім гарного настрою, невпинного розвитку, згуртованості. Щоб ви не зупинялися на досягнутому і на вашому креативному та перспективному факультеті завжди панувала гармонія між викладачами і студентами».

Кожна українська господиня знає, що на святковому столі повинна бути запашна солодка кутя. Унікальним рецептом традиційної страви поділилася ведуча ТРК «Аверс», кулінар та кондитер Тамара Федоренко. Вона розповіла про традиції споживання страви і її головні інгредієнти – душу та любов. «Я вам бажаю смачних, приємних різдвяних свят, дарувати і передавати традиції, пам’ятати своїх предків та бути щасливими», - наголосила гостя.

Наскільки історію та традиції знають студенти, перевірили на вечорницях. Молодь поділилася знаннями про ворожіння, особливості відзначення новорічно-різдвяних свят та обовязкових атрибутів на українському столі. А показати, як усе відбувається на вечорницях, вдалося завдяки забавам. Парубки позмагалися за увагу дівчат, вправляючись у кусанні калити і поїданні вареників на швидкість, а дівчата, підкорюючи хлопців, співали пісень і вражали танцями.

Добре розважившись, гостей нагодували «пузатими» варениками  із передбаченнями та напоїли ароматним солодким узваром.

вечорниці

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUnivers...