Основним фокусом ОНП за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування є наукові дослідження робочих процесів та технологій механізованого сільськогосподарського виробництва з метою створення нових та вдосконалення існуючих сільськогосподарських машин. Для розширення можливостей здобуття аспірантами відповідних до ОНП загальних та спеціальних компетентностей у ЛНТУ створено «Міні-полігон».

Агрополігон

Перед початком зимового сезону, доктором технічних наук, професором Володимиром Дідухом у розрізі проведення практичних занять на «Міні полігоні» з дисциплін «Технології органічного землеробства» (тема «Використання місцевих сировинних ресурсів для компостів») та «Сучасні напрями розвитку техніки та технологій АПК» для аспірантів та студентів були закладенні досліди з внесення органічних матеріалів. Мета – закладання різно-варіантних дослідів полягала у встановлення перспективи отримання насіннєвого шару грунту з волого утримуючими органічними добривами і вплив їх ефективності на врожай льону та картоплі у 2023 році. У якості складників використовували: солому злакових культур, тирсу м’яких порід дерев, торф, сапропелі озера Синево.

АгрополігонАгрополігон

У заняті активну участь прийняли аспіранти кафедри агроінженерії ім. Г.А. Хайліса Дмитро Альбота та Олександр Ягелюк (кер. проф. Дідух В.В.), аспірант кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Михайло Фомич (кер. проф. Ягелюк С.В.), магістри гр. АІ-11 Василь Данилюк, Дмитро Тарасюк, студенти Анастасія Ковальчук, Денис Левків. Орест Шкуринський та інші. Студенти та аспіранти активно, із задоволенням працювали, зробили відповідні записи щодо складу варіантів і відібрали зразки складників і ґрунту для визначення їх вологості в лабораторних умовах.

Агрополігон

Такі заняття дозволяють поглиблювати теоретичні знання та набувати необхідні практичні навички для наукових досліджень, працювати в команді, вирішувати проблеми та приймати рішення.

Професор Володимир Дідух