Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується формат «живої бібліотеки». Ім’я сьогоднішнього спікера ми навмисне до останнього тримали у таємниці, аби в результаті, кожен учасник зустрічі без шаблонів та стереотипів міг зануритися у цікавий, актуальний та відповідальний світ військового журналіста.

Так, запрошеним спікером сьогодні став кореспондент АрміїInform Віктор Шубец - підполковник Збройних сил України, начальник відділення спеціальних кореспондентів інформаційної редакції Інформаційного агентства Міністерства оборони України.

Організатором зустрічі виступила гарант ОП  «Медіакомунікації та PR» д.філол.н., проф. Людмила Мялковська.

Журналіст

З 2014 року офіцер одинадцять разів поспіль перебував у відрядженні з виконанням найвідповідальніших завдань в АТО (ООС), обіймав різні посади, зокрема, був речником штабу АТО/ООС та начальником пресцентру ООС.

Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну офіцер теж зустрів на Донеччині, де організовував роботу іноземних та національних ЗМІ. Нещодавно повернувся на Рівненщину, щоб тримати інформаційний фронт на кордоні з Білоруссю.

Журналіст

Представила почесного гостя професор кафедри іноземної та української філології Людмила Мялковська. Вона зазначила, що особливо цікавою зустріч є для студентів-журналістів першого курсу, які лише починають пізнавати суть обраної професії. Водночас, знайомство та вільне спілкування із військовим журналістом дасть змогу кожному учаснику зустрічі ще більше дізнатися не лише про професію, але й про інформаційний простір в умовах війни, реалії життя та роботи військових, місію медійників у непрості часи та інформаційний фронт в цілому.

ЖурналістЖурналіст


Із вітальним словом виступила ректор ЛНТУ Ірина Вахович, яка наголосила, що ЛНТУ – багатогранний заклад вищої освіти, у якому з’явився ще один напрям діяльності – медіакомунікації і PR: «Сподіваємося, що із започаткуванням цього напряму, Волинь буде досконалішою та правдивішою. Сьогодні, у часи війни, інформація повинна бути настільки чесною, делікатною і правильною, тож ми повинні вміти робити її такою, фільтрувати та перевіряти. Бажаю кожному студенту натхнення у цьому і черпати максимум корисних порад із подібних зустрічей».

Журналіст

Своєю чергою, Віктор Шубец висловив приємність від зустрічі в ЛНТУ: «Ми робимо все, щоб у вас була можливість вчитися, розвиватися і жити повноцінним життям. Зрозуміло, що сьогодні держава багато в чому обмежена і ми зобов’язані висвітлювати і показувати реальний стан речей і ті героїчні вчинки, які здійснюють наші Збройні Сили України. Тому ми їздимо в зону бойових дій, на прикордонну з Білоруссю територію на Волині і намагаємося передати якомога більше новин звідти. У нас є чим воювати, є запал та патріотичний дух і це завдяки тому, що захист країни –  справа усього нашого народу. В кожному місті і селі ми надихаємося і щодня виконуємо свою місію».

ЖурналістЖурналістЖурналіст


За словами Віктора Шубца, за час повномасштабного вторгнення росії на територію України, загинуло 43 медійники. Загалом же, близько п’яти тисяч українських журналістів акредитовані на на ведення професійної діяльності у зоні бойових дій.

«Кожен журналіст, який акредитується, надає особисті конфіденційні дані і нашим основним завданням було не втратити цю інформацію, не створити рецидив і щоб дані не потрапили до рук ворога. Ми це зробили і успішно захистили інформацію про кожного», - розповідає спікер.

Запрошений гість розповів про власну діяльність у статусі військового журналіста, особливості освіти та кар’єрного шляху, досвід перебування у зоні бойових дій і не лише на території України.

ЖурналістЖурналістЖурналіст

«Під час роботи у бойових умовах, перше – це питання безпеки. Для журналістів готуються засоби індивідуального захисту, це бронежилети, каски, аптечки НАТівського зразка. Важливо мати мобільний зв’язок та інтернет. Починаючи з 2014 року, саме зі зв’язком були певні проблеми, утім, враховуючи здобутий досвід, нині наші військові мають можливість оперативно передавати інформацію і спілкуватися з рідними», - ділиться журналіст.

ЖурналістЖурналістЖурналістЖурналіст


Впродовж усього заходу, у слухачів не закінчувалися запитання, адже робота військового журналіста не залишила байдужим нікого. Спілкувалися про канали поширення інформації та безпеку соцмереж; про перевірку на достовірність будь-яких новин та повідомлень; про дотримання журналістських стандартів та етики в умовах бойових дій; про комунікацію із пресофіцерами та керівниками бойових підрозділів; про допомогу цивільного населення у створенні об’єктивних матеріалів; про пропаганду та протидію їй, а також про навички військових журналістів, якими вони повинні володіти.

ЖурналістЖурналістЖурналістЖурналістЖурналіст


«Зважаю на те, що війна триває 253 доби, а не 2-3 дні, як про це заявляли вороги, українські медіа і український народ впорався дуже добре і ми впевнено йдемо до перемоги. Переконаний, що всі ми справимося», - резюмує журналіст.

Дякуємо спікеру за надзвичайно цікавий діалог, важливу інформацію та обмін безцінним професійним досвідом!

Далі буде…

Журналіст