Змагання фінансових менеджерів у стінах
Луцького національного технічного університету

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 1506 від 23.12.2014 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2014/2015 навчальному  році» 26–27 березня на базі Луцького НТУ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент».

Ініціатор проведення престижного заходу – колектив кафедри фінансів, який вже четвертий раз мав честь приймати на Волині студентів-переможців І-го етапу олімпіади з усіх регіонів України. Допомогу кафедрі у проведенні олімпіади надав професорсько-викладацький склад кафедри економіки та підприємництва, долучившись до роботи журі та оргкомітету.

До 5 лютого 2015 року оргкомітетом олімпіади було надіслано до ВНЗ листи-запрошення з інформацією про умови та терміни проведення олімпіади, тематику завдань. І перевірити свої знання з однієї з найбільш перспективних економічних дисциплін вирішили молоді фінансисти з 46-и вищих навчальних закладів України.

Урочисте відкриття олімпіади відбулося 26 березня 2015 року о 1000 год. З вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ, кандидат економічних наук, доцент Валентин Талах, який наголосив на значимості олімпіади та ознайомив присутніх з членами організаційного комітету, персональним складом журі, апеляційної комісії.

Також до учасників та гостей олімпіади звернулася голова журі, завідувач кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор Ірина Вахович, акцентувавши увагу на організаційних аспектах проведення олімпіади, зокрема, ознайомила з програмою, правилами та порядком проведення олімпіади, структурою (20 тестів та 7 задач) та критеріями оцінювання конкурсних завдань.

Особливу увагу було приділено процесу перевірки результатів тестів за допомогою комп’ютерної системи. Так, задачі перевірялись членами журі за умови повної конфіденційності належності відповідей певним учасникам через використання процедури шифрування робіт. Зазначені аспекти дозволили об’єктивно оцінити учасників олімпіади та визначити кращих за навчальною дисципліною.

Більше десяти учасників олімпіади були нагороджені дипломами першого, другого та третього ступенів. Так, дипломом першого ступеня було нагороджено студентку Тернопільського національного економічного університету Ірину Хавтур, яка отримала максимальну кількість балів. Студентка Луцького НТУ Юлія Ковальчук разом зі студентами НУ «Львівська політехніка», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та Черкаського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ були нагороджені дипломом ІІ ступеня. Дипломи ІІІ ступеня отримали представники Сум, Харкова, Чернівців, Переяслав-Хмельницького, Рівного, Кременчука.

Оргкомітетом олімпіади для учасників було організовано зустріч, розміщення, харчування, культурно-пізнавальні заходи (екскурсії старим містом, до Луцького замку, у Музей Волинської ікони) та від’їзд.

Проведення на високому рівні таких масштабних заходів Луцьким національним технічним університетом  стало доброю традицією. Сподіваємось, що продовжиться вона і надалі.

Ірина Вахович,
завідувач кафедри фінансів