Перейти до основного вмісту

«Я єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була. 

Яка біда мене, яка чума косила! — 

а сила знову розцвіла…»

Павло Тичина

23 лютого 2022 року змінило нас всіх. Змінилось наше життя, наші плани і ще багато чого. Ми всі стали інші – цілеспрямовані, згуртовані, сильні. Нас не залякати і не перемогти. Жага до свободи і української незалежності навчила нас жити і працювати в реаліях війни. Часто без світла і води, в бомбосховищах і просто в окопах на полі бою, КОЖЕН, як може по-своєму кує нашу Перемогу.

Як тільки не намагаються окупанти нас залякати, вивести з рівноваги, але їм це не вдасться. Ми, українці, незламний народ. Працюємо хто як може: без світла, вдень, вночі, часто без інтернету – в кожного індивідуальний графік роботи. Але чітко всі знаємо, що все заплановане маємо виконати.

Бці

У Луцькому національному технічному університеті саме зараз період захистів кваліфікаційних робіт магістрів. Відбулися захисти і у здобувачів ступеня вищої освіти магістр галузі знань 19 Архітектура та будівництво спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» факультету архітектури, будівництва та дизайну.

БціБці


Працювало три екзаменаційні комісії. Здобувачі представили свої роботи за трьома індивідуальними освітніми траєкторіями: 

-автомобільні дороги та аеродроми, голова ЕК Бочаров Андрій Андрійович, головний інженер ДП «УКРДІПРОДОР», Волинський ВКП;

-міське будівництво та господарство, голова ЕК Гула Софія Вікторівна, заступник директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради, начальник управління земельних ресурсів;

-промислове та цивільне будівництво, голова ЕК Доротій Анатолій Михайлович, директор комунального підприємства «ВОЛИНЬПРОЕКТ».

Всього було представлено до захисту 52 роботи.

БціБціБці


Тематика кваліфікаційних робіт стосувалася широкого спектру будівельної галузі і торкалася питань від реконструкції, капітального ремонту і будівництва вулиць населених пунктів до доріг міжнародного значення; будівництва житлових, освітніх, громадських будинків, будівель і споруд промислових об’єктів, об’єктів інфраструктури; а також планування реконструкції і забудови цілих районів населених пунктів, рекреаційних зон тощо.

Актуальність тем вражала і надихала позитивом. Адже наукові доробки показали високу професійну підготовку здобувачів, їх велику вмотивованість і готовність до розбудови нашої держави, готовність стати у стрій великої когорти будівничих – людей сильної волі і духу, які кожного дня, вдень і вночі, в дощ і сніг, мороз і спеку несуть свою варту в комунальних службах, на дорогах, задля  розбудови, добробуту і повноцінного життя українців.

БціБці


В науковій частині магістерських робіт досліджувалися проблеми сучасних тенденцій будівництва житлових та багатофункціональних комплексів, розважальних закладів, торговельних центрів; створення об’єктів соціальної інфраструктури міст в умовах щільної забудови; проектування енергоефективних будівель та споруд; розробки проектів благоустрою та ландшафтної організації освітніх закладів та рекреаційних зон в умовах сталого розвитку населених пунктів.

Питання прогресивного руйнування, яке дає можливість уникнути масштабного руйнування будівлі при локальному руйнівному впливі динамічних і ударних навантажень розглядалося у науковій роботі здобувача Катерини Зінькевич (керівник доцент Світлана Ротко).

Аналізу існуючих методів розрахунку напружено-деформованого стану та стійкості металевих гофрованих труб, які використовуються під автомобільними дорогами та залізничним полотном була присвячена робота Ольги Богданович (керівник доцент Віталій Процюк).

Укріплення русел річок та підпірні стінки з габіонів – питання, які висвітлили в своїх роботах здобувачі Олена Мирка (керівник професор Олександр Андрійчук) та Тетяна Герасимик-Чернова (керівник доцент Світлана Ротко).

Бці

Відрадно відзначити, що здобувач освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» Тетяна Корінь, яка навчалася за програмою подвійного диплому у Політехнічноу Інституті Браганси (Португалія) 9.12.2022 року успішно захистила свою роботу в португальському університеті з оцінкою 15 балів (з 20 можливих), під керівництвом професора Мануела Браш Цезара (Manuel Braz César), який є і гарантом ОП магістерського рівня «Будівництво та цивільна інженерія», а 13.12.2022 з оцінкою 100 балів захистила свою роботу у стінах рідного ЛНТУ. 

Зі словами настанов і побажань до здобувачів звернулися голови екзаменаційних комісій, декан ФАБД професор Олександр Андрійчук, завідувач кафедри БЦІ доцент Ольга Ужегова.

Бці

Ми, наукові керівники кваліфікаційних магістерських робіт та здобувачі освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» щиро дякуємо головам екзаменаційних комісій Гулі Софії Вікторівні, Бочарову Андрію Андрійовичу, Доротію Анатолію Михайловичу за плідну роботу та високу оцінку кваліфікаційних робіт.

В добру путь, наші випускники! Тримаймося купи, допомагаймо ЗСУ. Віримо у ЗСУ! Перемога за нами вже скоро!!!

Доцент Людмила ТАЛАХ від колективу кафедри будівництва та цивільної інженерії