У цей трагічний час війни з надією на перемогу ділимось світлою історією здобувача вищої освіти Луцького національного технічного університету факультету митної справи, матеріалів та технологій освітньої програми Товарознавство та експертиза в митній справі магістратури  Богдана Грицені про навчання за кордоном.

Цієї осені мені запропонували стати частиною програми обміну студентами для навчання за кордоном. Це була чудова можливість здобути величезний міжнародний досвід, тому я відразу ж погодився. За два місяці зібрав необхідну кількість документів для оформлення студентської візи та подав їх у португальське посольство в Києві. І вже 20 лютого я летів в місто Порто, Португалія. Після перевірки документів і наявності сертифікату про вакцинацію я вирушив в метро, щоб дістатись центральної автобусної станції.

У перший тиждень мого перебування в університеті був запланований “Welcome Weekend” : це різні активні заходи, які сприяють швидкому знайомству з іншими студентами, університетом , кампусом, аудиторіями та викладачами. Наприклад , було проведено “Fun Race”- це забіг, в якому брали участь усі приїжджі студенти аби краще познайомитись один з одним. Я мав можливість познайомитись з Брагансою, її найвизначнішим місцями, найбільше сподобався Браганський замок, тому що він нагадує наш рідний замок Любарта. Мені призначили ментора, ми окреслили мій графік навчання.

У кожного студента є доступ до IPB Virtual - це особистий кабінет кожного студента, в якому є вся інформація, презентації і вимоги до кожного предмета. Заняття в середньому триває 3 години, свою присутність на парах відмічаєш сам за допомогою студентської картки.

Графік дуже гнучкий, тому є достатньо часу аби навчатись , подорожувати і займатись спортом. За останній місяць я вже встиг з’їздити на екскурсію в Авейро та Коімбру і це лише початок, студентських програм тут дуже багато, є багато цікавих можливостей.Загалом життя з студентами вчить тебе самостійності і змушує цінувати і насолоджуватись свободою.

Зараз усі думки про Україну, про мир і про чисте небо над рідним Луцьком, над ЛНТУ…