Програма солідарні з Україною

Польське національне агентство з питань академічного обміну (NAWA) за дорученням Міністерства освіти і науки і Міністерства охорони здоров’я РП надасть підтримку українським студентам і аспірантам, які стали біженцями.

Українські студенти й аспіранти, які прибули до Польщі не раніше 24 лютого, матимуть можливість розпочати навчання в цій країні, здійснювати роботу, пов’язану з підготовкою кандидатської дисертації, або взяти участь в інших формах навчання (мовних або підготовчих курсах) у період з березня до вересня 2022 р. Їх звільнять від оплати за навчання та нададуть стипендію.

15 березня NAWA має намір розпочати набір на програму «Солідарні з Україною» для університетів, що підпорядковуються польським Міністерству освіти і науки або Міністерству охорони здоров’я, інститутів Польської академії наук/інститутів дослідницької мережі Лукасевича/дослідницьких інститутів, які готові прийняти українських біженців, надавши можливість безкоштовно продовжити навчання, підготувати кандидатську дисертацію, пройти мовні або інші підготовчі курси у період з 1 березня до 30 вересня цього року.

Учасники можуть бути прийняті на програму в будь-який момент, але тільки до кінця вересня. За кошти, виділені на реалізацію програми «Солідарні з Україною», буде можливість профінансувати навчання близько 1320 стипендіатів.

Учасниками програми можуть бути громадяни України, які прибули до Польщі не раніше 24 лютого 2022 р. та які:

– були студентами українських вишів у 2021– 2022 навчальному році

– або навчалися в аспірантурі в Україні у 2021–2022 навчальному році.

Університети і дослідницькі інститути можуть встановити додаткові критерії прийому учасників програми.

Стипендистів можуть приймати не на весь час дії програми. Вони можуть бути прийняті у будь-який момент у період з 1 березня до 30 вересня 2022 р. Виняток становить медичний і медико-стоматологічний напрямок, де учасник має розпочати навчання не пізніше 1 квітня 2022 р.

Дедлайн: 4 квітня

Детальна інформація про програму «Солідарні з Україною» у вкладенні.

Контактна інформація для установ: solidarni@nawa.gov.pl

Контактна інформація для студентів і аспірантів: ukraina@nawa.gov.pl

Ресурс: https://monitorwolynski.com/uk/news/4279-solidarni-z-ukrayinoyu-program…;