Перейти до основного вмісту

Стипендійна програма GFPS для українського студентства!

Ти – студент/-ка українського вищого навчального закладу та хочеш навчатися в Німеччині? Чи нещодавно ти приїхав/-ла в Німеччину та хочеш продовжити навчання тут. Тоді подавай заявку на стипендію GFPS e.V. (www.gfps.org)!
 

Стипендійна програма пропонує для студентства з України:
• щомісячну стипендію в розмірі 861 євро;
• можливість провести семестр в університеті Німеччини на вибір;
• допомогу при зарахуванні в обраний університет;
• супровід і підтримку через активну діяльність місцевих груп GFPS e.V.;
• безкоштовну участь у двох наукових і культурних семінарах, на початку та в кінці семестру.

 

Вимоги до подачі заявки:
• бути громадянкою/громадянином України
• АБО, не маючи громадянства України, станом на 01.09.2021 р. бути зарахованими в український університет;
• під час подання заявки та під час перебування у Німеччині в разі отримання стипендії мати статус студента/-ки та вік, що не перевищує 26 років;
• АБО бути зарахованими в український університет станом на 01.09.2021 р. та мати бажання продовжити навчання в Німеччині;
• навчатися на стаціонарній/денній формі навчання;
• раніше не отримувати стипендії на навчання в Німеччині більше ніж на один семестр;
• відповідати вимогам посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві (див. нижче) або мати посвідку на проживання в Німеччині (тимчасовий захист у зв’язку з війною);
• впевнено володіти німецькою мовою на момент отримання стипендії;
• брати активну уачсть у житті громадянського суспільства і цікавитися європейськими ідеями.

 

Стипендія призначена для молодих людей, які вирізняються хорошою академічною успішністю, позанавчальною діяльністю (участь у гуртках, університетському самоврядуванні, громадських організаціях, волонтерствах, тощо), особливими інтересами та мають перспективні ідеї для наукового проекту. Ми очікуємо від кандидаток/-ів вміння впевнено спілкуватися німецькою мовою, активно інтегруватися під час перебування в Німеччині в наукове, культурне і соціальне середовище.
Особливо вітається участь в громадських організаціях (активна участь в діяльності неурядових громадських організацій та інших громадських ініціативах) і академічні 
досягненн (конференції, наукові робочі групи тощо).
 

Науковий проект
Упродовж навчання в німецькому університеті стипендіати та стипендіатки GFPS e.V. реалізують власний проект. Він повинен бути безпосередньо пов’язаним із навчанням.
Проект може бути офомлений як невелика наукова робота німецькою мовою або, наприклад, бути більш практичним (на зразок виставки чи воркшопу). Стипендіат/-ка самостійно обирає тему проекту. Опис проекту та його зміст є одним із важливих критеріїв під час проведення відбору кандидаток/-ів. Невеличке пояснення про те, яким повинен бути проект, можна знайти тут.

 

Місце навчання: Німеччина
Під час подання заявки потрібно вказати три міста, в яких ви б хотіли навчатися.
Побажання стипендіатів/-ок будуть враховані, проте не завжди можуть бути виконані. Це залежить від діяльності міських груп GFPS e.V. і можливості співпраці з відповідним університетом.

 

Процедура подання заявки
Подання заявки проводиться два рази на рік у весняний (для зимового семестру) та осінній період (для літнього семестру).

 

Кінцевий термін подання заяв (враховується час електронного подання заявки):
• для зимового семестру – до 30 квітня календарного року;
• для літнього семестру – до 15 жовтня календарного року.

 

Процес відбору кандидатів/-ок складається із двох етапів:
1) відбір та оцінка кандидаток/-ів за поданими заявами;
2)співбесіда німецькою (кінець квітня/ листопад, німецькою мовою) із тими кандидатурами, чиї заявки отримали найвищі оцінки в першому етапі відбору.
До заявки слід подати такі документи:
• резюме;
• мотиваційний лист на одну сторінку німецькою мовою з обґрунтуванням участі у програмі;
• короткий план проекту на одну сторінку німецькою, де детально пояснюється, що саме буде реалізовано під час перебування в Німеччині;
• план навчання на семестр в Німеччині (перелік предметів, які плануєте вивчати в обраних університетах); водночас, якомога швидше також необхідно подати:
• диплом з додатком або довідка з ВНЗ про середній бал залікової книжки;
• довідка з місця навчання

• сертифікат або копія документа, що підтверджує знання німецької мови на достатньому для вільного спілкування рівні;
• бажано також подати коротку актуальну рекомендацію, видану співробітницею/- ком університету або організацією громадянського суспільства.

 

Ми розуміємо, що у зв’язку з війною деякі документи неможливо подати в оригіналі. На жаль, поки що не можемо однозначно сказати, як німецькі університети до цього ставитимуться, але припускаємо, що правила будуть пом’якшені. Відповідне зарахування на навчання в університет має вирішуватися в кожному окремому випадку.
До моменту інтерв’ю кандидатки/-и повинні самостійно зв’язатися з обраним університетом і впевнитись, що університет дійсно пропонує на відповідний семестр обраний під час подання заявки напрямок навчання та предмети, а запланований проект може бути реалізований. Обраний університет повинен також мати можливість приймати студенток/-ів із-за кордону.
Кандидати/-ки самостійно шукають інформацію про подання документів на отримання візи або дозволу на проживання для навчання у Федеративній Республіці Німеччини, та отримають підтримку від GFPS у візових питаннях, якщо успішно пройдуть відбір на стипендійну програму. Детальна інформація міститься на сайті Посольства ФРН в Києві (https://kiew.diplo.de/ua-uk/service/05-VisaEinreise/-/2269050) та на веб-сайті Федерального управління з питань міграції та біженців (https://www.bamf.de/DE/Themen/AsylFluechtlingsschutz/ResettlementReloca…)!

Ваші онлайн заявки ви маєте можливість заповнити на порталі GFPS за такою адресою:
https://www.gfps.org/bewerbung/deutschland-ukraine/

 

З будь-якими питаннями щодо подання заявки, будь ласка, звертайтеся до нас за адресою: ukraine@gfps.org

“ҐФПС-Україна” також пропонує українським студенткам і
студентам, які щойно приїхали до Німеччини та потребують
підтримки з різними практичними питаннями, заповнити форму:

https://forms.gle/56ZYnbw4MoFq9pKw9.