СТУДЕНТИ-ОБЛІКОВЦІ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ОСОБЛИВОСТЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

9 грудня для студентів спеціальності «Облік і оподаткування», в рамках вивчення дисциплін «Економічний контроль» та «Державний фінансовий контроль», проведена практична лекція щодо здійснення державного фінансового контролю Державною аудиторською службою України.

Бондар Віталій Іванович, заступник начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області розповів студентам про структуру та основні напрямки діяльності управління. Особлива увага була приділена питанням інспектування, аудиту місцевих бюджетів, моніторингу та перевірки закупівель. Відмічено, що в сучасних умовах актуальності набирає проведення державного ІТ-аудиту. Під час виступу лектор поділився секретами:

• планування та проведення інспектування у формі ревізії;
  • здійснення планових та позапланових ревізій;
  • проведення зустрічних звірок і в яких випадках;
  • особливостей проведення інвентаризації в процесі здійснення ревізії;
  • ревізії використання бюджетних коштів автодорожніми підприємствами;
  • аудиту малокомплектних шкіл та надання рекомендацій;
  • проведення моніторингу та перевірки тендерної документації;
  • формування основних складових акту ревізії та як правильно здійснити записи в акті.

Віталій Іванович зауважив, що на офіційній веб-сторінці Держаудитслужби висвітлюється вся інформація відносно діяльності установи. Усі,  хто бажає можуть зайти на сторінку та ознайомитися з даними результатів аудиту, інспектування, моніторингу та перевірки закупівель. Важливо пам’ятати, що діяльність представників Держаудитслужби ґрунтується низкою нормативно-правових актів, а перед початком контрольних заходів увага приділяється також законодавчим актам, які регламентують особливості діяльності об’єкту контролю.

Віталій Іванович відмітив, що на сайті Держаудитслужби також міститься інформація про вакантні посади в Управлінні та запропонував студентам, після отримання повної вищої освіти (бажано магістр) приймати активну участь в конкурсах на відповідні посади, адже це є прекрасною можливістю для їх професійного старту.

Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні Управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області за співпрацю, а також Бондарю Віталію Івановичу за особливо пізнавальну та наповнену практикою лекцію.

Кафедра обліку і аудиту