23 листопада в рамках вивчення дисципліни «Економіко-математичне моделювання» (викладач Оксана Нужна) на кафедрі обліку і аудиту відбулась відкрита лекція на тему «Оптимізаційні економіко-математичні моделі та їх практичне застосування» за участю Софії Зінчук, директора ТОВ «К.Н.Д. Трейд».

Були розглянуті питання: 1) Формулювання задачі оптимального планування. 2) Економіко-математична постановка задачі оптимального планування. 3) Класифікація задач оптимального планування. 4) Практичне застосування задач оптимального планування.

Пошук оптимального, тобто найкращого за певним критерієм і при заданих обмеженнях, розв’язку здобувачі вищої освіти здійснюють в процесі виконання лабораторних робіт і комплексних практичних індивідуальних завдань. Сьогодні ж студентам важливо було почути, що набуті в процесі навчання знання з моделювання економічних процесів можуть успішно застосовуватись в майбутній професійній діяльності.

Після викладення теоретичного матеріалу заняття проходило у форматі діалогу – здобувачі освіти задавали запитання, а Софія Зінчук ділилась набутими за час практичної діяльності знаннями щодо планування, дослідження трендів в економіці та прогнозування показників на мікро- та макрорівні.

Студентам цікаво було дізнатись, що після закінчення Луцького національного технічного університету за спеціальністю «Облік і аудит» Софія Зінчук декілька років успішно працювала головним бухгалтером. Тому досконало володіє знаннями про джерела інформації для проведення аналізу, моделювання, прогнозування.

Завідувач кафедри обліку і аудиту Віталій Чудовець, який також був присутній на занятті, наголосив на важливості набуття в процесі навчання як загальних, так і спеціальних компетентностей відповідно до стандартів вищої освіти. Зокрема, фахівцю з обліку і оподаткування слід вміти використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів, розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Висловлюємо вдячність Софії Зінчук за цікаву змістовну лекцію та безцінний практичний досвід, яким вона знайшла час поділитись!