Останніх кілька місяців триває активна робота з розроблення Комплексного плану просторового розвитку Луцької міської територіальної громади. Розробка стратегії розвитку Луцької міської територіальної громади відбувається за підтримки Ради Європи у рамках проєкту «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період». Буде розроблений ґрунтовний документ, який визначить напрямки розвитку на період до 2030 року.

Відкриття засідання робочої групи розпочалося з виступу заступника директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами, начальника управління земельних ресурсів Луцької міської ради – Гули Софії.

ФАБД ФАБД ФАБД

До робочої групи залучений декан факультету архітектури, будівництва та дизайну – Андрійчук Олександр, викладачі-містобудівники будівельної кафедри – Верешко Олег, Мельник Юлія, Парфєнтьєва Інна, а також доценти кафедри архітектури та дизайну Казмірук Юрій і Нінічук Микола. Активну участь в розробленні стратегії розвитку Луцької міської територіальної громади беруть викладачі та студенти факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ, які є фаховими спеціалістами з архітектури та будівництва.

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД

Необхідно зазначити, що до робочої групи включені фахівці у сфері будівництва, містобудування та архітектури, які є представниками Луцької міської ради, органів державної влади, державних та комунальних установ та організацій, місцевого бізнесу, громадських організацій, представників із старостинських округів.

Модератором засідання, що відбулося в Палаці культури м. Луцька, виступив Дукас Олег – експерт Проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період».

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД

Саме засідання робочої групи відбулося у форматі «світового кафе» (англ. World café або Knowledge café). Цей формат є дуже вдалим при значній кількості учасників обговорення за заздалегідь визначеними темами і передбачає можливість кожному із учасників висловитися щодо більшості тем.

Основним завданням цього засідання робочої групи було напрацювання пропозицій щодо заходів у сфері просторового розвитку та мобільності для стратегії розвитку Луцької міської територіальної громади. Необхідно зазначити, що усі отримані результати таких зустрічей будуть систематизовані, узагальнені та включені до Стратегії розвитку Луцької міської територіальної громади.

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД

Дуже активними учасниками обговорень і дискусій були студенти ЛНТУ, які в майбутньому стануть фаховими архітекторами та будівельниками. Вони отримали нові знання та можливості впливати на розвиток громади та нове бачення розвитку території громади. В студентів було відчуття спільної справи щодо розвитку Луцької міської територіальної громади.

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД

Олександр Андрійчук,