Сьогодні в стінах ЛНТУ відбулись захисти інноваційних проєктів учасників хакатону «Енергетика майбутнього». Дев'ять команд-суперників оцінювали  Ігор Лепьошкін - голова журі, радник проєкту GIZ, Катерина Шкльода - голова благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та Заріна Дацик - начальниця відділу молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради.

фотофото

Фінал хакатону тривав протягом трьох днів. Окрім команди ЛНТУ, в Луцьк з'їхались представники вишів столиці, Дніпра, Полтави, Кривого Рогу, Житомира, Запоріжжя та Чернігова. Дві команди ж представлялись онлайн. Протягом перших двох днів учасники мали можливість познайомитись з ЛНТУ, відточити пітч проєкту під керівництвом менторів а також зблизитись з містом Луцьк. Сьогодні ж, 28 червня, відбулась найважливіша та найочікуваніша подія хакатону - проєкти учасників представили світу.

Основні меседжі, які задавали вектор руху студентам у роботі на розробками, співзвучні з назвою хакатону - Енергетика майбутнього. Проєкти повинні відповідати принципам екобезпеки, стійкості, незалежності та відновлювальності. Журі ж оцінювали в розробках новизну, перспективність впровадження та масштабування, презентацію проєкту та загальне враження.

фотофотофотофото

За результатами переможцями стала команда «Zevs-и» (КПІ ім. Ігоря Сікорського) з проєктом EcoVolt. Друге місце вибороли житомиряни «Місія можлива» (Поліський національний університет) з впровадженням використання існуючих засобів для знаходження місць пошкодження у розгалужених ЛЕП. Третє місце здобула команда «Ідея Полтава» (Полтавський НТУ ім. Юрія Кондратюка) з розробкою BRIKETTA. Місію нагородження переможців призами, серед яких SMART-годинники, навушники та power bank-и, виконав голова журі - Ігор Лепьошкін.

фотофотофото

«Хочу подякувати організаторам та учасникам хакатону. Розвиток STARTUP руху та інновацій енергоефективності - один з основних напрямів діяльності, який ми підтримуємо в рамках проєкту GIZ. Я, можливо, скажу банальність, проте сьогодні - кожен з вас переможець. Той досвід, який ви здобули протягом хакатону - безцінний. Усі ви провели величезну роботу і частина ідей, які сьогодні презентувались, можна впроваджувати та масштабувати, тому головне - проводжуйте, вдосконалюйте їх та не зупиняйтесь!» - ділиться враженнями Ігор.

фотофото

До вітань також долучилась Катерина Шкльода - голова благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». «Ви вже кращі за тих, хто упустив можливість взяти участь в цьому хакатоні. Ви кращі своєю сміливістю. Людина може бути неймовірно розумною, ідейною та креативною, але без сміливості світ ніколи про це не дізнається. Тому пронесіть цю якість через все життя, лише зрощуючи її та, завдяки їй, використайте усі можливості, які вам підкидає доля!» - радить учасників Катерина, даруючи від фонду ласощі та книги «ВЕЖА ЧЕРЕЗ [О]» Оксани Забужко на згадку про Луцьк.

фотофото

«Я задавала собі питання, чому ж мене запросили в журі, адже я не експертка в сфері екології чи енергетики. За освітою я психолог, тому і звертала увагу на те, як ви «тримаєтесь», на ваші ораторські здібності та навички самопрезентації. І моя оцінка схвальна, ви великі молодці. В майбутньому ви презентуватимете свої ідеї інвесторам та спонсорам, тому не забувайте, що компонент презентації є надважливим. І, увага, слова, які завжди лунають - сьогодні ви всі переможці, адже ви приїхали до Луцька, познайомились з класними людьми, отримали від менторів та екпертів цінний досвід і, сподіваюсь, насолодились проведеним часом. Кожна з презентованих сьогодні ідей заслуговує на життя, тому вдихніть його в свої проєкти!» - зичить, підсумовуючи Заріна Дацик - начальниця відділу молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради.

фото

Фінал хакатону «Енергетика майбутнього», організованого Енерго-Інноваційним Хабом ЛНТУ, як компоненти «Професійні кваліфікації» Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, в межах реалізації проєкту «Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes» та за ініціативи ГО "Школа енергоефективності".
Захід організований в рамках реалізації проєкту AccEnt: Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти.

фотофотофотофото