Аспіранти Луцького НТУ активно працюють над новим проектом

Професор кафедри іноземної та української філології Луцького НТУ Олена Ковальчук провела для аспірантів 1-го  курсу навчання семінар у форматі Blended Learning на тему: «CODE OF ETHICS FOR A RESEARCHER: EUROPEAN DIMENSION». Основною мовою спілкування була англійська.

До семінару долучилися аспіранти усіх економічних спеціальностей:

073 Менеджмент

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

131 Прикладна механіка

132 Матеріалознавство

133 Галузеве машинобудування

113 Прикладна математика як онлайн так і оф-лайн.

Учасники семінару обговорили загальні етичні принципи, яких кожен з науковців і викладачів  має  дотримуватися  у  своїй  роботі, а також основні   засади  для  оцінки  вченими  своєї  власної  роботи  та діяльності колег під  моральним  кутом.

Олена Ковальчук навела приклади основних  принципів етичної підготовки молодих науковців у Європейських країнах, зокрема в британських  університетах Оксфорда та Бергінгему, берлінського Університету Гумбоольта,  французької Сорбони у порівнянні з цінностями українських молодих дослідників.

Студент Вадим Назарук підготував віртуальний тур по системі та етичним принципам навчання в ірландському Трініті коледжі (Trinity College)

Насамкінець, учасники розглянули англомовні терміни, які можна включити до глосарію кодексу честі науковця та обговорили їх варіанти перекладу й українські еквіваленти.  В подальшому аспіранти запропонували укласти україномовний глосарій кодексу честі науковця.

Під час семінару були використані матеріали виступів Ігора Олексіва – доктора економічних наук, члена Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, професора Національний університет "Львівська політехніка" та Юрія Рашкевича – доктора технічних наук, члена Національного агентства кваліфікацій, професор Національного університету “Львівська політехніка”, Артема Артюхова - кандидата технічних наук, доцента, старшого наукового дослідника, Члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти,  члена робочої групи “Research Integrity” (EURODOC), керівник групи сприяння академічній доброчесності СумДУ; Юрія Волка - кандидат фізико-математичних наук, Керівника лабораторії дослідження академічної доброчесності СумДУ, заступника керівника групи сприяння академічній доброчесності СумДУ, що були зроблені під час реалізації теоретичної частини курсу підвищення кваліфікації 6 лютого 2021 року (смт. Славське).

Варто зазначити, що семінар був проведений в рамках реалізації практичної складової курсу підвищення кваліфікації «Акредитація освітніх програм третього рівня вищої освіти. Дослідницька доброчесність». Організатори курсу підвищення кваліфікації: Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, ГО «Інноваційний Університет» та Благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

Олена Ковальчук, професор кафедри іноземної

та української філології Луцького НТУ