Перейти до основного вмісту

6 вересня у вуличному лекторії Луцького національного технічного університету відбулася відкрита лекція доктора філософії, доцента кафедри економіки Петра Косінського на тему «Стратегічні пріоритети сталого розвитку українсько-польського прикордоння».

На заході були присутні викладачі та студенти освітніх програм бакалаврського рівня «Економіка», «Управління персоналом та економіка праці», «Підприємництво та бізнес-адміністрування», «Логістика», а також магістерського рівня з освітніх програм «Управління персоналом та бізнес-економіка» та «Економіка» та рівня доктора філософії – ОНП «Економіка».

Зі вступним словом виступив д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки ЛНТУ Олександр Шубалий, який підкреслив актуальність даної теми та необхідність її детальнішого наукового дослідження.

лекція

У поданому лекційному матеріалі було розкрито сутність та проведено коротку характеристику концепції сталого розвитку, після чого було розглянуто особливості польсько-українського прикордоння і загальні показники економічного розвитку Люблінського й Підкарпатського регіонів, а також Волинської та Львівської областей.

У матеріалах лекції були представлені угоди та програми транскордонної співпраці між Україною та Польщею, спрямовані на розвиток економіки, туризму, інфраструктури, захисту навколишнього середовища та ін. Доведено, що така співпраця є важливою для усіх учасників (регіонів) транскордонних відносин і можлива, зокрема, завдяки активній співпраці, наявному природно-ресурсному потенціалу, культурній спадщині та підтримці міжнародних програм тощо.

лекція

Окремо розглядалися стратегії розвитку кожного із регіонів польсько-українського прикордоння, встановлювалась їх відповідність цілям сталого розвитку на основі чого було сформовано пропозиції стосовно пріоритетних напрямів їх сталого розвитку у аспекті транскордонної співпраці.

В підсумку було зазначено, що польсько-українське прикордоння є стратегічно важливою територією, що має великий потенціал для соціально-економічного та еколого-економічного розвитку, який можна реалізувати лише шляхом підвищення ефективності транскордонної співпраці. Тому, активна розробка і успішна реалізація спільних проєктів в економіці, екології, інфраструктурі та соціальній сфері є одними із ключових для зміцнення взаємозвʼязків між Україною та Польщею.

лекція

Захід було організовано кафедрою економіки ЛНТУ в рамках реалізації Проекту Eurizon ID 829: Structural transformation of the economy of the Polish-Ukrainian borderlands as a response to common challenges of security, green, digital and intellectual transition.

лекція

Дякуємо всім учасникам даного заходу за активне долучення до заходу, обговорення та дискусію!