Перейти до основного вмісту

Чорнобиль – «радіоактивна перлина» українського туризму

Напередодні відзначення 35-ої  річниці Чорнобильської трагедії студенти групи ТР-41 спеціальності 242 «Туризм», в межах вивчення дисципліни «Рекреалогія», обговорили найвідоміший туристичний напрям серед іноземних туристів  Чорнобильську зону.

Здобувачі освіти проаналізували найвідвідуваніші місця: покинуте місто ядерників Прип’ять, «Рудий ліс», промисловий майданчик ЧАЕС, а також колишні радянські секретні об’єкти. Тема заняття – «Медико-екологічні проблеми України».

Нещодавно було укладено меморандум між Державним агентством розвитку туризму та Державним агентством з управління  зоною відчуження  про співпрацю для створення сприятливих умов розвитку туризму у Чорнобильській зоні, підписання якого сприятиме розвитку туристичної привабливості Чорнобильської зони, що дасть змогу ознайомитися з культурною спадщиною Київського Полісся та природним розмаїттям краю, стимулювати відродження територій, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи. Документ стане поштовхом для суспільного обговорення трагедії на національному та міжнародному рівнях.

Доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Оксана Громик зазначила: «Це  не лише туристична атракція, а й місце пам’яті. Варто туди поїхати й подивитися для того, щоб навчитися цінувати людське життя».

Студентка Тетяна Лобач наголосила: «Поняття «масовий туризм» у зоні  відчуження взагалі відсутнє, є лише відвідування з ознайомлювальною метою». Сьогодні у зоні відчуження можна дізнатися про причини і наслідки катастрофи, побачити покинуті людьми будинки і відвойовані природою місця, де  зупиняється час.

Здобуті програмні результати навчання щодо аналізу рекреаційно-туристичного потенціалу території, дотримання норм безпеки, вміння діяти  у відповідності з принципами соціальної відповідальності та громадянської свідомості студенти використають у своїй професійній діяльності.

Оксана Громик, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи