Щорічно 15 грудня в Україні відзначається День працівників суду. Професійне свято відзначили й майбутні фахівці – студенти кафедри права ЛНТУ, які гостинно зустріли у стінах університету суддю Конституційного Суду України Петра Тодосьовича Філюка.

правоправоправоправоправоправоправо

Петро Філюк тривалий час очолював Апеляційний суд Волинської області. У 2019 році XVII позачерговим з’їздом суддів України за результатами конкурсу був призначений суддею Конституційного Суду України. Окрім того, є Заслуженим юристом України, кандидатом юридичних наук.

Маючи чималий досвід професійної діяльності у суді, Петро Філюк поділився зі студентами специфікою роботи, розповів про Конституцію України та про діяльність Конституційного суду України. Окремо акцентував увагу на важливості поєднання у суді діяльності науковців та практиків.

правоправоправоправоправоправоправо

Запрошений гість наголосив на тих рисах, якими повинні володіти майбутні судді, а серед них чи не найважливішою є стресостійкість, а також уміння приймати рішення та брати на себе відповідальність за ці ж рішення.

Близько двох годин тривало спілкування здобувачів освіти із суддею, тож молодь задавала питання, які їх найбільше цікавими. Зокрема, дізнавалися про найбільш цікаві справи, які доводилося розглядати судді, які з них найкраще запам’яталися, цікавилися про найважчі моменти у професії та піднімали питання хабарництва у суді.

Дякуємо запрошеному спікеру за змістовну зустріч, обмін життєвою мудрістю та професійним досвідом та цікавий діалог.

правоправоправоправоправоправоправоправоправо