Дешевий кредит – ефективна підтримка
малих та середніх
сільськогосподарських виробників

У безперервності відтворювального процесу і розвитку підприємницької діяльності в аграрному секторі важливе значення відіграє вітчизняна банківська система через запровадження прогресивних механізмів кредитування сільськогосподарських підприємств. Однак, незадовільний фінансовий стан багатьох підприємств, недостатнє забезпечення кредиту, якого вимагають банки, відсутність позитивної кредитної історії утруднюють, а в окремих випадках унеможливлюють отримання  банківських кредитів. Існуючий мораторій на іпотеку земель сільськогосподарського призначення уповільнює розвиток кредитного забезпечення підприємств аграрного сектору економіки.

Враховуючи наявність цих та інших проблем, Департамент агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації 22 вересня проводив засідання круглого столу на тему «Здешевлення кредитів, наданих фінансовими установами як ефективний інструмент фінансової підтримки малих та середніх сільськогосподарських виробників», в якому взяли участь викладачі факультету бізнесу Луцького НТУ, а саме – доцент кафедри економіки та підприємництва Людмила Павлюк та доцент кафедри  економічної теорії та міжнародної економіки Олена Лютак.

На засіданні були обговорені питання розробки державної програми підтримки малих та середніх сільськогосподарських виробників та досліджені проблеми впровадження інноваційних механізмів, що пов’язані з відшкодуванням частини відсоткових ставок комерційного кредитування за рахунок місцевих бюджетів.

Людмила Павлюк,
доцент кафедри