Перейти до основного вмісту

До Луцького НТУ зїхалася електротехнічна еліта західної України

18 травня на кафедрі електропостачання Луцького національного технічного університету відбувся круглий стіл «Науковий підхід щодо формування фахових компетентностей у студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка».

Захід проходив за участю ректора Луцького НТУ Петра Савчука, декана факультету екології та приладо-енергетичних систем Олени Картави, завідувача кафедри електропостачання Юрія Грицюка, викладачів кафедри та представників підприємств електроенергетичної галузі.

Насамперед усіх присутніх привітав ректор ЗВО Петро Савчук: «Дякую кафедрі за таку чудову ініціативу, як проведення круглого столу. Оскільки матеріальна база сьогоднішніх університетів не є ідеальною, ми маємо працювати у тісному зв’язку з роботодавцями. Наприклад, ми регулярно проводимо практику для студентів на підприємствах «Модерн-Експо», «СКФ Україна», «Богдан». Це все дає якісний результат. Те, що стосується фахових компетентностей, є для нас пріоритетом. Першою чергою, від вас ми хочемо почути корисні поради, можливо перейняти досвід. Поряд з тим, сьогоднішні студенти частково ліниві, вони постійно потребують мотивації. Тож, ми провели експеримент: дали можливість першокурсникам обирати шляхом голосування ті дисципліни, які їм найбільше до вподоби. Тепер студенти не можуть спекулювати тим, що ми не даємо їм права вибору. Ці всі моменти безумовно важливі, однак основою лишаються фахові дисципліни. Тож, такі круглі столи дають нам не лише впевненість у наших подальших діях, але й демонструють актуальні орієнтири». Також очільник університету висловив бажання рухатися в бік вивчення потенціалу альтернативної енергетики - теплової та гідроенергетики: «Ми розвиватимемо те, що підсилює економіку регіону та держави в технологічній та технічній площинах».

Потому завідувач кафедри електропостачання Юрій Грицюк представив присутніх на заході представників підприємств електроенергетичної галузі: заступника начальника електроцеху Рівненської АЕС Олега Рибачка, начальника сектору комплектування та оцінки персоналу Рівненської АЕС Марію Колісник, керівника групи підстанції Волинського ремонтно-експлуатаційного центру ДП НЕК «Західні енергетичні мережі» Олександра Ткачука, заступника директора з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» Дмитра Вітера, заступника директора КП «Луцьксвітло» Олександра Малеця та директора з виробництва ТОВ «Електросервіс» Віктора Щербу.

«Чому ж виникла ідея зібрати електротехнічну еліту та вияснити деталі компетенцій наших студентів? Для того, аби ваші ж підприємства могли процвітати за рахунок наших кваліфікованих випускників. Цей круглий стіл - приємне знайомство з колегами по галузі та надія на подальшу співпрацю», - звернувся до присутніх Юрій Грицюк та представив освітньо-наукову діяльність кафедри.

Опісля про специфіку діяльності та фахові компетентності персоналу розповіли усі присутні представники підприємств електроенергетичної галузі. В результаті гарячої дискусії відбулося формування та затвердження рішення круглого столу.

Відтак, було вирішено комплексно врахувати вимоги роботодавців щодо фахових компетенцій персоналу при складанні навчальних планів та робочих програм дисциплін кафедри електропостачання; застосовувати програми-тренажери при викладанні дисциплін; зробити акцент на навчанні мов програмування та графічних інженерних програм тощо.

На завершення заходу заступник декана ФЕПЕС Ірина Бандура подякувала усім за плідну роботу та подарувала хлібину як символ надії того, що все задумане втілиться і матиме позитивний результат. «Нехай це стане нашою гарною традицією! Нам варто зустрічатися частіше, аби вдосконалюватися, вносити зміни в роботу та  досягати наукових вершин!», - резюмувала освітянка.

 


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...