Цьогоріч, уже всьоме, в Луцькому національному технічному університеті відбувається урочисте складання присяги курсантів кафедри військової підготовки. Відважні хлопці та дівчата присягають на вірність українському народові, вкладаючи в кожне слово особливий сенс, щирість та міць захисника держави.

військовівійськовівійськові

Урочистості розпочалися з винесення Державного прапора України та молитви духовенства. З цієї нагоди зі словами вдячності та поваги до випускників звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович:

"Слава Україні! Це неймовірно емоційний день для ЛНТУ, щиро рада бачити вас усіх тут. Ваше рішення скласти присягу на вірність українському народові - вагоме і відповідальне. У цей важливий день бажаю вам бути сильними та здоровими. Сподіваюся, що ми через кілька років відзначимо вашу присягу у повному складі. Дякую військовій кафедрі за підготовку сильних і патріотичних воїнів. Ми разом з вами, молимося за вас. Будьте щасливими!».

військовівійськовівійськові

Після складання присяги до вітальних промов долучилися: митрополит Луцький та Волинський Михаїл, народний депутат України, заступник голови Наглядової ради ЛНТУ В’ячеслав Рубльов, заступник голови Обласної державної адміністрації Олександр Троханенко, голова Волинської обласної ради Григорій Пустовіт, секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко, начальник 6-го прикордонного Волинського загону, полковник Богдан Ігнатюк, начальник відділення комунікацій військової частини А 7028 (100-та окрема механізована бригада), майор Костянтин Байчук.

військовівійськовівійськові

До привітального слова та вручення грамот за високі досягнення у військовій підготовці долучився народний депутат України, заступник голови Наглядової ради ЛНТУ В’ячеслав Рубльов:

"Перш за все, вітаю всіх випускників. Військова присяга – це клятва на вірність Батьківщині, родині та собі. У цей важкий для країни час кожен українець усвідомлює, що ми повинні боротися за наш рідний край, щоб наші діти могли жити у вільній державі. Ви – приклад для майбутнього покоління, сповненого любові та патріотизму. Це найвища повага до України. Сьогодні кожен українець повинен робити все заради перемоги. Вітаю вас з військовою присягою".

військовівійськовівійськові

Заступник голови Обласної державної адміністрації Олександр Троханенко приєднався до слів вітання ректора Ірини Вахович та народного депутата В’ячеслава Рубльова і побажав: "Здоров'я та миру вашим родинам, які разом з вами прийняли це важке рішення служити народу. Нехай все у вас буде добре, і хай Господь вас оберігає!»

військовівійськовівійськові

Вітальні слова виголосив заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт:

"Від себе особисто дозвольте привітати вас із прийняттям присяги на вірність українському народові. Це визначний день, адже ви присягаєте кожній особистості нашої країни та героям, які полягли за наш народ. Ваша присяга – гарантія того, що завтра буде держава, мова, культура і майбутнє. Це велична відповідальність та обов’язок. Пам’ятайте, що ви – захисники України, і ніхто крім вас не захистить народ. Хай настане перемога і мир».

військовівійськовівійськові

Своєю чергою, досвідчені військові подякували курсантам за те, що у такий нелегкий час для нашої держави вони обрали шлях військовослужбовців. Зокрема, майор Костянтин Байчук подарував бойовий прапор, привезений зі сходу України, для ЛНТУ з гаслом "Хоробрим Бог допомагає". Випускникам побажали козацького здоров’я, мирного неба та швидкої перемоги, а найкращим курсантам вручили подяки та грамоти.

військовівійськовівійськові

Завідувач кафедри військової підготовки ЛНТУ, підполковник Павло Турсумуратов подякував за успішно пройдений курс та вручив відзнаки найактивнішим курсантам, після чого, обрядом освячення та словами благословення звернувся до присутніх митрополит Луцький і Волинський Михаїл, він благословив майбутніх офіцерів у добру путь та окропив свяченою водою.

військовівійськовівійськові

Музичні вітання курсантам та їхнім рідним, які прийшли привітати їх із успішним завершенням навчання, подарували студентка ЛНТУ Юлія Свирид та солістка військового оркестру Волинського прикордонного загону Євгенія Юрист.

військовівійськовівійськовівійськові

На завершення заходу один з випускників військової кафедри зробив освідчення своїй коханій, чим викликав хвилю емоцій у присутніх. Після цього рідні та близькі з усмішками на обличчях та сльозами на очах, палкими обіймами і фото на пам’ять привітали своїх відважних синів та доньок.

військовівійськовівійськовівійськовівійськовівійськові