Перейти до основного вмісту

Луцький національний технічний університет має системну співпрацю та міцні освітньо-наукові взаємовідносини з Університетом ім. Яна Длугоша у Ченстохові (UJD). Не перший рік у рамах міжінституційних угод студенти безкоштовно навчаються на програмі подвійного диплому, викладачі обох університетів проходять спільні науково-дидактичні стажування та беруть участь в організації спільних конференцій, круглих столів, підготовки проектів тощо.

Матеріалознавство

Одним із видів співпраці є участь викладачів ЛНТУ як запрошених професорів до проведення занять у UJD. Відповідно у період з 02.10.2023 по 02.11.2023р. у статусі запрошеного професора в УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ЯНА ДЛУГОША зав. кафедри матеріалознавства Микола Мельничук викладав курс англійською мовою «Sustainable development for engineers» для студентів магістрів спеціальності «Інженерія безпеки». Загалом були проведені заняття у обсязі 60 годин, згідно з розкладом.

МатеріалознавствоМатеріалознавство


«На моє переконання, курс важливий для студентів технічних спеціальностей і це підтверджує вибір студентів UJD (курс вибірковий), оскільки інженери – це будівельники майбутнього людства. Вони змінюють світ своєю продукцією, технологіями, управлінням технічними системами та інноваціями, тому вони повинні мати знання та інструменти для розвитку стійких технологій. На мою думку, людство не має альтернативи сталому розвитку, якщо ми не приймемо підходи SD у всі наші сфери у нас глобально не буде майбутнього, і це не лише про навколишнє середовище, або вичерпування ресурсів. Курс досить інтенсивний, оскільки у короткий період 60 навчальних годин, які передбачають лекційні та практичні заняття. Студентам доводилося працювали активно, під час занять був проведений тренінг з застосування методу стратегічного планування Backcasting method для розробки сценаріїв розвитку технічних систем, готували порівняльні звіти зі сталого розвитку  компаній у одному секторі, працювали над вивченням інструментів Life Сycle Assessment (LCA) для вибору матеріалів на стадії проектування», - розповідає Микола Мельничук. 

МатеріалознавствоМатеріалознавство


Також запрошений профессор взяв участь у круглому столі з деканом факультету природничо-технічних наук проф. Марчином Сосновським та керівником освітньої програми  «Інноваційні технології та матеріали» доц. Кароліною Грабовською. Узгодили додатки до угоди про програму подвійного диплому за двома ОП спеціальності 132 «Матеріалознавство» бакалаврського рівня, у частині визнання результатів навчання між університетами та структуру освітніх компонент на спільній освітній програмі.

МатеріалознавствоМатеріалознавствоМатеріалознавство


Домовилися про проведення спільної конференції молодих вчених у 2024 році. Обговорили співпрацю у наукових темах кафедр обох університетів.

Маленькі кроки кожного «політехівця» роблять свій вклад у розвиток Університету та інтеграції України у Європейську родину.

Микола Мельничук, зав.каф.матеріалознавства