ДРУЖНІЙ ВІЗИТ
У БРЕСТСЬКІЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

4 квітня 2016 року колектив кафедри автомобільних доріг і аеродромів на запрошення колег з Брестського державного технічного університету відвідали їхній ВНЗ. Основна мета візиту – поглиблення співпраці в рамках проекту Східного партнерства Україна–Білорусь. Поїздка видалась пізнавальною та успішною. Було цікаво посидіти за партами в студентських аудиторіях БрДТУ та поспілкуватися з колегами близького зарубіжжя.

Колеги з Білорусії – начальник науково-дослідного центру БрДТУ Дмитро Макарук, керівник проектів, експерт у проектній діяльності і Валерій Касьяник, координатор проектів, поділилися досвідом з пошуку партнерів для міжнародних проектів і співпраці з ними, а також розповіли, як правильно підготувати заявку на участь, як розробити логіко-структурну матрицю. Також викладачі кафедри отримали ґрунтовну відповідь на всі запитання, які цікавили нашу сторону і кожен для себе почерпнув чимало нової інформації.

Валерій Касьяник провів нам екскурсію у стінах університету.

Звичайно, завітали ми і до будівельного факультету. Там зустрілися з деканом – кандидатом технічних наук, доцентом Сергієм Семенюком. Сергій Михайлович розповів нам про проблеми та досягнення, організацію навчального процесу на факультеті, про наукову та виховну роботу.

Під час зустрічі ми обговорили питання співпраці кафедри та між факультетами наших ВНЗ. Зокрема, йшлося про проведення спільних заходів – круглі столи, конференції, можливість обміну студентами на навчання., адже у всіх нас одна мета – якісна та професійна підготовка майбутніх молодих фахівців галузі, їх конкурентоздатність на ринку праці і високий професіоналізм, а в таких питаннях немає кордонів.

Цікавою для нас була екскурсія у будівельну лабораторію БрДТУ. Екскурсію провів доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою, один із провідних науковців із залізобетонних конструкцій Республіки Білорусія – ВікторТур. До слова, Віктор Володимирович читає лекції студентам з дисципліни «Залізобетонні конструкції» в польських ВНЗ англійською та польською мовами.

Насамкінець ми побували у Брестській фортеці та, сповнені приємними враженнями, повернулись додому.

Людмила Талах,
 доцент кафедри автомобільних доріг та аеродромів.

Фото: Марія Коваль,
асистент кафедри автомобільних доріг та аеродромів