Перейти до основного вмісту

Дружня підтримка Польщі

З метою підтримки процесів створення демократичних інститутів і розвитку суспільного капіталу України у рамках короткотривалого освітнього циклу, Уряд Республіки Польща запровадив Стипендіальну програму «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік, яка передбачає два семестри навчання у найкращих польських ВНЗ за кошти державного бюджету Республіки Польща.

Міністр науки і вищої освіти Польщі Олена Коларська-Бобинська (Lena Kolarska-Bobi?ska) пояснила це так: «Ми хочемо підготувати фахівців, котрі в майбутньому сприятимуть євроінтеграції, ...виростити кадри для сучасної, інноваційної економіки України...». Вартість цієї програми – понад 10,7 млн. злотих. Польський уряд фінансує ліценціат (бакалаврат), магістратуру і докторантуру (PhD) яку державних, так і в приватних закладах. Міністр наголосила, що поляки пам’ятають про стипендії, отримані від США та країн Європи, на які виїздили на навчання польські студенти і докторанти. «Це була велика хвиля виїздів та приїздів, від якої ми отримали велику користь – це зміцнило розвиток демократії у Польщі. Таке співробітництво ми хочемо зараз запропонувати Україні» – зауважила Олена Коларська-Бобинська.

 


Учасниками цієї програми могли стати українські студенти й аспіранти, котрі пройшли відбірковий конкурс. За даними Польського агентства преси (РАР) студенти з України є однією з найчисельніших груп іноземців, які навчаються у Польщі – 42%, в 2013/14 навчальному році у Польщі навчалося 15 тисяч громадян України. Першу хвилю українських студентів за програмою «Польський Еразмус для України» прийняли Варшавський університет, Головна торгова школа, Економічний університет у Познані, Гірнича академія у Кракові, Політехнічний університет у Гданську, технічний університетміста Лодзь, Вроцлавський технічний університет, Варшавський технічний університет, Університет ім. Адама Міцкевича в Познані, Політехнічний університет у Білостоку, Економічний університет у Вроцлаві, Університет Яна Кохановського в Кельце і університет у Щецині.

Студентка Луцького НТУ Діана Назарчук є слухачем магістратури за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво». Дівчина взяла участь у конкурсі другої хвилі за програмою «Польський Еразмус для України». Діана до навчання завжди ставиться сумлінно, вчиться наполегливо і виключно на «відмінно», тому і не дивно, що конкурсна комісія надала їй можливість навчатись у Краківській гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташіца (AGH) – саме цей навчальний заклад студентка вказала у анкеті, надісланій на конкурс.

 

Діана розповідає: «Перед від'їздом до Кракова багато моїх друзів та знайомих говорили, що це дуже гарне місто. Я в цьому переконалась на власні очі. Тут неймовірно гарно. Місто захоплює архітектурною виразністю та різноманітністю. Своєю величчю вражає Маріацький костел – один з найгарніших у всьому світі. Вежі костелу мають різну висоту. Існує легенда, що їх будували 2 брати, і щоб бути кращим і збудувати найвищу вежу один брат убив іншого. Інтер'єр храму має поліхромний характер, що складається з різних архітектурних стилів від готики до бароко і модерну. Головним елементом внутрішнього оздоблення церкви є вівтар Віта Ствоша. Навпроти костелу встановлено пам'ятник поетові Адаму Міцкевичу.

Периметр Ринкової площі (назва вулиці) щільним кільцем оточують кафе та старовинні будинки, кожен з яких має свою історію. Ця вулиця дуже людна і завжди можна зустріти туристів з різних країн.


Нещодавно побувала на кургані Костюшко, висота якого 333 м над рівнем моря. На його вершині зроблено оглядовий майданчик, звідки відкривається неймовірна панорама на Краків!»

 


Протягом першого семестру студенти з України опановують польську мову, а в наступному – навчатимуться за спеціальністю.

 

Сподіваємось, що українські студенти набудуть нового життєвого досвіду, опанують нові технології і повернуться в Україну розбудовувати рідну державу на основі європейських цінностей.

Ольга Ужегова,
завідувач кафедри
промислового
та цивільного будівництва