Economic Forum of Young Leaders (Nowy Sacz – Krynica)

Асистент кафедри менеджменту та маркетингу, факультету бізнесу – Левчук Вікторія була запрошена до участі у міжнародному форумі “Economic Forum of Young Leaders” (Nowy Sacz), який є частиною світового форуму “Economic Forum” (Krynica), що проходив  7-11 вересня у Польщі.

На протязі 20 років “Economic Forum” (Krynica) є найбільшою зустріччю світових лідерів у політиці та бізнесі Центральної та Східної Європи.  Участь у форумі дає можливість провести дебати, під час яких політики та бізнес визначають рівень довіри до їх країн, ставлення до бізнес середовища та можливостей залучення інвестицій. Про те, що Форум займає високі позиції в Центральній та Західній Європі говорить той факт, що в ньому беруть участь президенти та прем’єр- міністри практично всіх країн Центральної Європи, а також представники політичних еліт Європи. Цьогорічний форум відкрив президент Польщі Анджей Дуда.

В той же час “Economic Forum of Young Leaders” є найбільшою міжнародною та економічною платформою для зустрічі молодих лідерів. Даний захід являє дебати молодих людей з відомими представниками соціальної, політичної та бізнес сфер життя спрямовані на створення інноваційних ідей, обміну поглядами про майбутнє Європейського Союзу і всього європейського континенту. Протягом п’яти днів молоді люди зустрічаються із найвідомішими політиками і бізнесменами світу, які обмінюються з ними досвідом. Зокрема, у цьогорічному виступі Президент Македонії Георге Іванов зазначив : «Не будьте песимістами, не будьте дуже оптимістами, будьте реалістами. Ви повинні навчитися рухатися вперед до світла, а дивитися назад лише, щоб впевнитися, що ви не робите помилок.»

В рамках форуму було проведено близько 180 заходів – дебати, пленарні сесії, тематичні блоки, семінари і презентації – в 12 тематичних сферах, а саме макроекономіка, енергетика, бізнес, нова економіка, охорона здоров’я та інновації.Традиційно важливим заходом першого дня конференції є список 500 найбільших компаній в регіоні Центральної та Східної Європи, що готується компанією Delloite.

Однією з основних тем у цьогорічному форумі стало українське питання. Зокрема під час 2-х годинної пленарної дискусії «Міжнародна безпека – 25 років після холодної війни» в центрі уваги була Україна, основа обговорення, що безпека України – це безпека Європи. Учасниками дискусії були Andrius Krivas (Віце-міністр Міжнародних відносин Литви), Liam Fox ( Міністр оборони Великобританії 2010-2011 р.р.),Klaus Wittman (Aspen Institute, Germany), Wlodzimieerz Cimoszewicz (Керівник закордонних справ, сенатор Польщі),Lucia Goracci (Міжнародний коресподент, Італія).

Як представниця Луцького національного технічного університету і випускниця спеціальності «Управління інноваційною діяльністю», Вікторія Левчук була модератором та активною учасницею тематичної сфери «Innovations Forum», а саме «European and Asian Technology Agencies: Partnership for Innovation”, “Clusters, Innovation and Entrepreneurship”, “InternetNew Dimension of Election Campaigns”.

Cеред основних тез для молодих людей звучало, що «Знання сьогодні – це Ваш успіх завтра».