Економічна наука в стінах технічного університету

27 березня 2014 року у Луцькому національному технічному університеті проходила Міжнародна наукова-практична конференція молодих учених і студентів «Антикризове фінансове управління в системі забезпечення соціально-економічного розвитку територій», організаторами якої виступили кафедри фінансів та банківської справи.

У роботі конференції взяли участь молоді вчені, аспіранти, студенти провідних вищих навчальних закладів (ДВНЗ «Українська академія банківської справи НБУ», Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Рівненський державний гуманітарний університет, Мукачівський державний університет, Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського, Магаданський інститут економіки Санкт-Петербурзького університету управління і економіки) та учні КЗ «Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області».

Актуальність обраної для обговорення наукової проблематики не викликає сумнівів, оскільки на сучасному етапі важливим є пошук ефективних шляхів подолання кризових явищ у суспільстві та державі та формування інструментів запобігання їх у майбутньому.

Робота Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів традиційно відбувалася у формі пленарного засідання. З привітальним словом до учасників конференції звернулася заступник декана факультету обліку та фінансів з наукової роботи та міжнародних зв’язків Валентина Галущак, в якому, зокрема, наголосила на важливості участі студентства у вирішенні сучасних проблем економіки України, зазначила, що саме їх погляд і думка є невід’ємними при формуванні раціональних напрямів розвитку країни. Залучення студентства до наукових досліджень є одним з пріоритетних напрямів сучасної діяльності Луцького національного технічного університету  в цілому та факультету обліку та фінансів зокрема.

Обрана тематика науково-практичної конференції стала черговою можливістю для молодих вчених обговорити сучасний стан соціально-економічного розвитку країни, ґрунтовно проаналізувати розвиток та функціонування фінансово-кредитних установ та організацій, розробити відповідні науково обґрунтовані рекомендації щодо подальшого вдосконалення системи антикризового управління.

В доповідях молодих науковців піднімалися актуальні питання щодо розвитку антикризового фінансового менеджменту, проблем та напрямів вдосконалення фінансово-кредитних механізмів розвитку економіки, визначення ролі банківського та страхового секторів в антикризовому фінансовому управлінні, формуванні антикризових фінансових інструментів забезпечення сталого розвитку регіонів тощо.

За результатами виступів дипломами першого степеня були нагороджені студенти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Вадим Бичковський та Олександр Осовський; студентки Луцького національного технічного університету Дарія Збирун, Олеся Вердух та Ірина Іванова, дипломами другого та третього ступенів – представники Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області, Рівненського державного гуманітарного університету та Луцького національного технічного університету

Широка географія учасників та переможців свідчить про високу якість підготовки фахівців з фінансів та банківської справи в Україні та за її межами. Приємно зазначити, що і представники технічних ВНЗ стають кращими на конференціях фінансово-економічного спрямування. А це свідчить про поєднання і взаємодоповнення технічних та економічних наук та доцільність підготовки фахівців зі спеціальностей «Фінанси та кредит» та «Банківська справа» у технічних ВНЗ.

Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів відбулася на високому організаційному та науковому рівні, послугувавши плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. За результатами конференції підготовлено та схвалено Рекомендації, опубліковано збірник матеріалів тез доповідей учасників.

Валентина Галущак,
заступник декана факультету обліку і фінансів
з наукової роботи та міжнародних зв’язків