Екскурсія майбутніх фінансистів
у Музей волинської ікони

8 вересня 2015 року студенти факультету обліку та фінансів (група ФК-11) під керівництвом куратора-тьютора Вадима Поліщука відвідали Музей Волинської ікони, що презентує самобутню регіональну Волинську школу іконопису XVI-XVIII ст.

У ході екскурсії студенти ознайомились з історією створення музею, ознайомилися його фондами – пам’ятками іконопису різних стилів, предметами церковної декоративної різьби, металопластикою та скульптурами.

Студенти-фінансисти дізналися, що волинським іконам притаманне дотримання східної іконописної традиції з поступовим наростанням західноєвропейських впливів. Найпоширенішими їх проявами є орнаментована декорація тла, використання реалістичних елементів і етнографічних мотивів, а відмінною рисою їх є колорит, що будується на гармонійному поєднанні вохристого, «цеглового», блідо-рожевого, сіро-голубого, смарагдового кольорів.

Екскурсанти дізналися про діяльність іконописних осередків Волині, розвиток Волинського малярства XVI-XVIII ст., з творами професійних та народних майстрів, оригінальними зразками декоративної різьби і скульптури.

Також студенти побували в окремому залі музею, облаштованому для Холмської Чудотворної ікони Богородиці – однієї з найдавніших у світі богородичних ікон, унікальної пам’ятки візантійського мистецтва константинопольського письма кінця ХІ ст.

На звершення студенти подякували екскурсоводу музею Світлані Василевській за цікаву та змістовну подорож у світ прекрасного, пізнавального та захоплюючого.

Вадим Поліщук,
старший викладач кафедри фінансів