Історія університету: 27 років тому було створено Луцький індустріальний інститут

Процеси демократизації суспільного і державного життя у 80-ті роки були спрямовані на розбудову відкритого демократичного суспільства. Іншими ставали підходи до розвитку культури, освіти, науки. Незважаючи на значні труднощі перехідної доби, намагався йти в ногу з часом і технічний виш Волині.

Відтак, згідно з Постановою Ради Міністрів Української РСР № 78 від 1 квітня 1991 р., на базі Луцького філіалу Львівського ордена Леніна політехнічного інституту імені Ленінського комсомолу був створений Луцький індустріальний інститут.

Утворення самостійного вищого навчального закладу – це новий етап розвитку, який розпочався на переломі історичних епох. В умовах відродження й утвердження України, освітяни активно зайнялися підвищенням якості навчального процесу, відкриттям спеціальностей та будівництвом нового навчально-лабораторного корпусу. Першочергово відбулися зміни, спрямовані на утвердження незалежного статусу вищого навчального закладу. Цей процес відбувався демократично за участю всього колективу. Найважливіші завдання та положення діяльності інституту активно обговорювалися на засіданнях структурних підрозділів усього колективу і знайшли своє відображення у Статуті Луцького індустріального інституту, затвердженому Радою інституту 17 травня 1991 року

Зусиллям владних структур, ректорату, всього колективу вдалося створити належну навчально-матеріальну базу і солідний науковий потенціал, значно піднести престиж вишу, зробити його справжньою кузнею висококваліфікованих кадрів для Західного регіону незалежної України.

Тож, 90-ті роки стали добою подальшого поступу інституту, створення передумов для його реорганізації у технічний університет.

Інформаційний відділ Луцького НТУ