Кафедра дизайну Луцького НТУ показала писанки «третього тисячоліття»

До Міжнародного дня музею кафедра дизайну Луцького НТУ презентувала писанки, що були представлені на двадцять шостому обласному конкурсі «Волинська писанка третього тисячоліття». Конкурс щорічно організовує Волинський краєзнавчий музей, тож аби привітати організаторів із професійним святом, кафедра продемонструвала вироби народного мистецтва у виконанні студентів та викладачів.

З 1993 року у Волинському краєзнавчому музеї до свята Великодня організовується обласний конкурс писанкарства. Його метою є сприяння розвитку писанкарства на Волині, дослідження великодньої звичаєвості та обрядовості, обмін досвідом, заохочення професійного зростання, популяризація творчості писанкарів, поповнення фондової збірки музею.

Участь у конкурсі беруть учні та студенти, вчителі та викладачі, майстри-писанкарі та аматори, люди різного віку та сфери діяльності. Почесною нагородою конкурсу є диплом імені Модеста Левицького, що вручається писанкарю-популяризатору, який не лише створює писанки, а й навчає цьому виду народного мистецтва інших.

Цьогоріч, у зв’язку із введенням в Україні карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19, Двадцять шостий обласний конкурс «Волинська писанка третього тисячоліття», тому музей змушений проводити в онлайн режимі.

Учасниками заходу стали студенти першого курсу кафедри дизайну групи Д-11 та Д-12. Півтора місяці студенти покроково виготовляли традиційні писанки з авторськими малюнками, використовуючи волинські мотиви та знакові символи, під керівництвом старшого викладача Анни Сергіївни Дідух. Студенти-дизайнери використовували тільки натуральні барвники, як колись малювали їхні бабусі та прабабусі. Уся ця робота контролювалася і реалізовувалася у дистанційному викладанні за допомогою телефону, комп’ютера, голосової пошти, відео-конференції та електронної пошти. Коли всі роботи були готові то частина студентів дизайнерів відносили писанки особисто у Волинський краєзнавчий музей, а інша частина надсилала роботи Новою поштою.

Кожного року студенти-дизайнери з дисципліни: «Техніки живопису» у другому семестрі пишуть власну колекцію писанок. Кожний студент подав на 26 обласний конкурс по 5 писанок. Анна Дідух вже 6 років займається популяризацією писанкарських традицій волинського краю.

Всього у конкурсі взяло участь 32 учасників, які подали 135 писанок, виконаних традиційними техніками писанкарства, восковим розписом. Серед них визначено переможців.

У віковій категорії (14?18 років) перемогу здобули:

Анастасія Куц – студентка І курсу групи Д-11 (І місце);

Тетяна Голуб – студентка І курсу групи Д-11 (ІІ місце);

Анастасія Семенюк – студентка І курсу групи Д-12 (ІІІ місце).

У номінаціях відзначено таких учасників:

«Волинські візерунки» – Людмилу Ганюк, студентку І курсу групи Д-12;

«Майстерне виконання писанок» – Яну Сусоловську, студентку І курсу групи Д-12;

«Писанкові барви» ? Лідію Патрекеєву, студентку І курсу групи Д-11.

Решта студентів-дизайнерів отримали іменні сертифікати учасників 26 обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття»: Ілона Зімоха, Вероніка Вдодович, Олександра Зикова, Юлія Шолом, Діана Ткачук, Яна Гринькова, Зореслава Голоюх, Дарина Ярощук, Катерина Вовник, Олена Деркач, Ольга Барановська, Оксана Симонюк, Марія Рачинська, Вікторія Ткачук, Юлія Потур.

Студент групи Д-11 Максим Гнатюк зробив відео-ролик з писанками під керівництвом Анни Дідух, які виготовили студенти І курсу кафедри дизайну. Гарного перегляду :)

Писанки Анастасії Куц – (І місце)

Писанки Тетяни Голуб – (ІІ місце)

Писанки Анастасії Семенюк – (ІІІ місце)