Перейти до основного вмісту

Кафедрі агроінженерії Луцького НТУ презентували новий потужний квадрокоптер

Випускники Луцького НТУ, а нині представники керівної ланки відомих агропідприємств Волині та потенційні роботодавці, подарували кафедрі агроінженерії новий потужний дрон для навчальних цілей.

Отож, відреагувавши на ініціативу декана МБФ Ігоря Цизя та колективу кафедри щодо створення сучасної лабораторії інформаційних технологій в агровиробництві, заступник керівника департаменту аграрного виробництва з технічних питань ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» Руслан Ференц та керівник господарства «СБЕ Україна Рівне» Олександр Ляшук презентували сучасний дрон.

Квадрокоптери у промисловості незамінна річ, адже виконують чимало дослідницьких функцій і допомагають фахівцям контролювати низку показників та здійснювати коригування технологій.

«Це дуже корисна річ, саме такими ми користуємося у нас на виробництві. Використовуємо дрон для моніторингу посівів, їхнього розвитку. Крім того, квадрокоптери дають можливість контролювати індекс NDVI, що дає змогу технологам краще слідкувати за розвитком посівів,  робити коригування по технологіям і все, що з цим пов’язане, оглядати ті місця, до яких важче дістатися, а це кінці полів, території ближчі до лісу  та водойм», - розповідає Руслан Ференц.

За словами професора кафедри агроінженерії Руслана  Кірчука, це надзвичайно актуальне придбання, адже нині квадрокоптери використовуються усюди і є значний попит на випускників, які мають навики використання інформаційних технологій в агробізнесі.

«Такі інформаційні технологій надзвичайно актуальні, на них є попит з боку роботодавців. Є запити на таких студентів, які мають навички у цій сфері, проходять практику і мають можливість використовувати ці елементи в навчальному процесі. Придбаний апарат піднімається над поверхнею поля і фіксує ділянки, аби побачити, де є погані сходи посадкового матеріалу, де потрібно щось пересіяти тощо», - розповідає Руслан Кірчук.

Використання подібних технологій дозволяє розширити можливості студентів під час навчання та проходження практики, надати їм ширше коло вмінь та навичок задля успішного працевлаштування, і забезпечити сектор агропромисловості кваліфікованими фахівцями! Дякуємо нашим випускникам за тісну співпрацю!

Інформаційний відділ Луцького НТУ