Перейти до основного вмісту

Кроки до професійного зростання

Головна особа в університеті – студент. Це аксіома! Для студента – все: проводять заняття; пишуть методичні рекомендації; створюють електронні посібники; демонструють навчальні фільми; навчають за вільним вибором кожного студента; організовують наукові гуртки, семінари, конференції.

 

Учасники екскурсії на новобудову –
викладачі та студенти спеціальності
«Промислове та цивільне будівництво».

Під час навчання студенти факультету будівництва та дизайну мають усі можливості оволодіти сучасними професійними знаннями, опанувати прикладні розрахункові комплекси, паралельно пройти стажування на передових виробництвах та кращих ВНЗ Німеччини, Польщі, Португалії.

 

Робоча площадка. Вид з вікна новобудови.

Найкращою практичною підготовкою майбутнього будівельника є навчання на виробництві – виробнича практика та екскурсії на будови. Саме тому на початку осіннього навчального семестру викладачі кафедри промислового та цивільного будівництва вирішили відвідати зі студентами одну з новобудов міста Луцька – десятиповерховий житловий будинок по вулиці Набережній. Об’єкт споруджує ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», застосовує нові сучасні ефективні будівельні матеріали й технології. Екскурсію організував доцент кафедри промислового та цивільного будівництва Олександр Чапюк.

 

 

Розмова фахівців будівництва.
Виконроб Андрій Макогон (зліва) і доцент кафедри промислового
та цивільного будівництва Олександр Чапюк.

Приємністю для викладачів кафедри стала зустріч на будові з колишнім студентом, випускником спеціальності «Промислове та цивільне будівництво» Сергієм Крочуком. Щоправда, сьогодні це вже Сергій Вікторович Крочук – досвідчений будівельник з дев’ятирічним стажем, майстер будівництва. «Щось добре засвоїв, а щось недовчив, щось доводилося перечитувати знову і знову. Часом зідзвонювався з викладачами й консультувався з проблемних питань, а часто бувало й так, що на будівельному майданчику виходило не зовсім так, як у «розумних книжках» – пригадує роки навчання в Луцькому НТУ майстер.

 

Будівельні роботи на покритті.
Розповідь виконроба Андрія Павловича Макогона.

Під час екскурсії Сергій розповів студентам про новобудову: на об’єкті ведуться оздоблювальні роботи, поруч готове палеве поле – основа для іншого майбутнього житлового будинку. Студентам усе було цікаво: яке планування квартир; скільки коштує квадратний метр; яке опалення; яка застосована теплоізоляція; що передбачено у підвалі; які будуть ліфти; що це за «французькі балкони»; яка гідроізоляція у підвалі і ще багато-багато професійних запитань і відповідей на них.

 

 

Обговорення вражень на даху новобудови.

В нагороду за студентську цікавість та фахові знання досвідчений виконроб Андрій Макогон, керівник екскурсії, дозволив піднятися на дах новобудови. Тут ще ведуться будівельні роботи. Студенти зблизька побачили роботу баштового крана, влаштування парапетів, організацію водовідведення з покрівлі, конструкцію машинного відділення ліфтової шахти. Проте найбільше враження екскурсанти отримали від прекрасної панорами міста – з такої висоти добре видніється могутній замок Любарта, костел святих Петра і Павла, лютеранська кірха, Святотроїцький собор, річка Стир і навіть корпуси рідного університету.

 

Панорама міста.

Професія будівельника є «вічною», потрібною в усі часи. Завдяки будівельникам люди втілюють у реальність свої мрії про комфортне житло, ергономічне середовище для праці та відпочинку. І в Луцькому національному технічному університеті створені всі умови для отримання належних знань і навичок молодих фахівців будівництва.

Ольга Ужегова,
завідувач кафедри промислового
та цивільного будівництва,

Олександр Чапюк,
доцент кафедри промислового
та цивільного будівництва