Лекцію для студентів-обліковців провели представники обласного Управління Держпраці

17 березня представники Управління Держпраці у Волинській області ділилися зі студентами спеціальності «Облік і оподаткування» практикою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Зустріч організована кафедрою обліку і аудиту в рамках вивчення дисципліни «Державний фінансовий контроль».

Корецька Світлана, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, розповіла студентам про основні напрямки та правила здійснення контролю Управління Держпраці у Волинській області. Під час виступу увага лектора була приділена питанням дотримання законодавства при працевлаштуванні, а саме щодо:

-необхідності дотримання роботодавцями квоти стосовно працевлаштування певної категорії осіб, а також порядок звітування про виконання квоти;

-особливості працевлаштування осіб з інвалідністю та виконання нормативу 4%, принципів звітування суб’єктів господарювання стосовно зайнятості осіб з інвалідністю;

-працевлаштування іноземних осіб;

-отримання ліцензії для працевлаштування осіб за кордом.

Корецька Світлана також поділилася новацією, зокрема на офіційному сайті Державної служби України з питань праці впроваджена функція «інтерактивний інспектор» для забезпечення  роботодавців і працівників інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням.

Корчмарчук Оксана, головний державний інспектор з праці, зауважила, що головним нормативним документом, який регламентує трудові правовідносини, є Кодекс законів про працю України. Лектор наголосила, що посада керівника та головного бухгалтера зобов’язує дотримуватися нормативних актів, вміти брати на себе відповідальність, бути психологом та вміти комунікувати й уникати конфліктних ситуацій у ході перевірки. Від лектора студенти також дізналися про:

-важливість достовірності та правильності ведення кадрового обліку;

-наслідки використання нелегалізованої праці;

-нормативне та документальне забезпечення обліку зайнятості;

-необхідність та особливості дотримання державних гарантій при оплаті праці;

-відповідальність посадових осіб, в тому числі бухгалтера, у випадку порушення трудового законодавства;

-правила стажування та звільнення;

-особливості отримання припису за даними перевірки;

-правила допуску чи не допуску до перевірки інспекторів Держпраці.

На завершення лектори відмітили, що на ринку праці завжди є затребуваним бухгалтер, який постійно іде в ногу з новаціями, дотримується законодавчих норм, відмінно орієнтується в правилах обліку зайнятості та праці.

Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні Управлінню Держпраці у Волинській області за співпрацю, а також Корецькій Світлані та Корчмарчук Оксані за особливо пізнавальну та наповнену практикою лекцію.

Кафедра обліку і аудиту