Луцький НТУ реалізовує соціальний проєкт міжкультурного обміну

Луцький НТУ - у числі реалізаторів соціального проєкту, що покликаний об’єднати різні покоління та цільові групи для діалогу, втілення спільних ідей та обміну досвідом.

В рамках програми «ActiveCitizen», що фінансується Британською радою (BritishCouncil) в Україні Луцький НТУ  розпочинає реалізацію партнерського проєкту соціальної дії «Діалог поколінь - створення простору для міжкультурного обміну», у співпраці із партнерами – Боратинською ОТГ та ГО «Молодіжна Платформа».

Проєкт передбачає створення на базі Будинку культури с. Городище Боратинської ОТГ неформального простору для вирішення проблемних питань у сфері організації дозвілля, надання культурних та інформаційних послуг.

Ключовим елементом проєкту стане організація серії тематичних зустрічей, навчань та тренінгів для різних вікових груп, до яких долучатимуться студенти та викладачі нашого університету.

Зокрема, запланована організація тренінгів для дітей та молоді за темами: «Лідерство», «Фінансова грамотність», «Проєктний менеджмент»; для мам у декреті: «Жінки в бізнесі – дорожня карта започаткування власної справи», «Шлях до себе – стань кращою версією себе», «Тренінг для жінок – Встигай жити!»; для літніх людей: «Цифрова грамотність», «Побудова діалогу», «Старіти? – Немає часу!».

Однією із особливостей проєкту є його інтегруюча роль – на кожному етапі реалізації проєкту представники різних цільових груп активно взаємодіятимуть між собою, обмінюватимуться досвідом та працюватимуть над втіленням спільних ідей.

Студенти Луцького НТУ  долучатимуться як волонтери до підготовки та проведення заходів. Це  сприятиме формуванню м’яких навичок у  міжособистісній комунікації, груповій динаміці, роботі в команді, а також набуттю досвіду реалізації соціальних проєктів.

Так, 27 січня в Будинку культури с. Городище уже відбулась організаційна зустріч учасників проєкту: викладачів кафедри соціогуманітарних технологій Луцького НТУ, представників відділу проектної діяльності Боратинської сільської ради та активісток Боратинської ОТГ (представниць різних категорій цільової аудиторії проєкту). Вже цього тижня заплановано проведення двох заходів.

Сподіваємось, що проєкт соціальної дії «Діалог поколінь» має шанс стати однією з кращих практик у сфері інформаційного та соціокультурного обміну, сприятиме поширенню позитивного досвіду серед інших громад та регіонів.

Оксана Жук, завідувач кафедри соціогуманітарних технологій