Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ розпочинає реалізацію спільних проектів із австрійськими партнерами

Між Луцьким НТУ та компанією ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк» підписано меморандум про співпрацю. Цьому передувала низка партнерських зустрічей ректора ЛНТУ Ірини Вахович та директора компанії, почесного доктора Крістіана Чернера.

Початок співпраці стартував 22 січня під час онлайн зустрічі та продовжився очно низкою перемовин у стінах університету. Зокрема, подальші плани взаємодії та реалізацію спільних проектів обговорювали ректор ЛНТУ Ірина Вахович та директор ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк» Крістіан Чернер (Австія), проректор з НПР та партнерств Надія Ковальчук, проректор з НПР та досліджень Олег Заболотний, представники кафедр екології та агрономії, автомобілів та транспортних технологій.

У результаті зустрічей був передбачений план роботи наступних проектів.

Проект 1: Розробка двох дизайнерських проектів для заводів з виробництва компосту з біологічних відходів для міст та громад Волинської області.

Його ціль полягає у поширенні обізнаності населення щодо важливості сортування сміттєвих відходів з метою їх подальшої переробки, залученні бажаючих до реалізації напрацювань (важливо відобразити на прикладах, що такі біологічні відходи, як осад стічних вод, зрізані гілки з дерев та кущів маси не повинні навантажувати і без того переповнені сміттєві полігони міст та громад, а після відповідної обробки можна знову використовувати, як біологічний матеріал (біо-гумус) у парках, на відкритих ділянках, тощо).

Проект 2:Моніторинг полігонів.

Ціллю проекту є проведення первинного моніторингу 40 найбільших з 169 офіційних полігонів Волинської області (визначити їх максимальний об’єм та типи відходів, проаналізувати рівень забруднення підземних вод, ґрунту, дослідити типи рослин і тварин даної місцевості).

Проєкт 3: Використання відпрацьованого тепла, що виділяється з біоустановок.

Його метою є сформувати план розташування сучасної системи теплиць та використання її у період понад 30 років. Теплиці, де вирощуватимуть біологічно чисту продукцію на продаж громадам, працюватиме за рахунок відпрацьованого тепла, що виділяє сміттєвий біо-газ. Так можна раціонально та ефективно використати 2/3загальної енергії. 

Крістіан Чернер та його компанія ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк» готові поділитися своїм сорокарічним досвідом роботи з відходами та їх переробкою на заводах в Єгипті, Австрії, Чехії, Німеччині. Зараз важливо працювати над вихованням соціальної моделі поведінки щодо теми сортування та переробки сміття, розробити стратегію успіху для мільйонів людей України.

Пан Чернер та його компанія вже надають ЛНТУ два безпілотники: дрон для зйомки розташування та дрон для GPS вимірювань. Усі залучені до проекту студенти і викладачі отримуватимуть стипендії та дотації.

На разі, Луцький НТУ спрямовує подальшу роботу на залучення студентів, усіх активних та свідомих громадян до проблемного питання, календарного плану робіт і кошторису проектів. За умов активної та неперервної співпраці вже перші результати роботи можна буде побачити у червні 2021 року.

Відділ іміджу та промоції