Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ – учасник Стартової конференції проєкту Erasmus+ KA2 OPTIMA

23 лютого відбулася Стартова зустріч учасників проєкту Erasmus+ KA2 OPTIMA («Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia» (OPTIMA).

Прозорість та відкритість – основний меседж проєкту, адже містить ключові складові для впровадження практики відкритих наук в Україні для покращення якості національних послуг вищої освіти.

Проєкт реалізовуватиметься протягом 2021-2024 років і Луцький НТУ став одним з партнерів разом із Львівською політехнікою (грантоотримувач), Донецьким національним університетом  ім. Василя Стуса, Сумським державним університетом, Національним антарктичним науковим центром та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

До складу міжнародних партнерів увійшли: Технічний університет Граца (Австрія), Вроцлавська політехніка (Польща), Університет Кот-д’Азур (Франція), ГО «Eurodoc» (Бельгія), ГО «Stichting eIFL.net» (Нідерланди).

Асоційовані партнери: Рада ректорів переміщених університетів, ГО «Центр інновацій та сталого міжнародного розвитку» та ТОВ «Антиплагіат».

Отож, участь у Стартовій зустрічі проєкту взяли ректор Луцького НТУ Ірина Вахович, проректори Луцького НТУ Оксана Ляшенко, Надія Ковальчук, Олег Заболотний, начальник відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Олена Кузьмак та інші. Координатором проєкту в Луцькому НТУ виступає декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук.

Зустріч розпочали вітальним словом спікер проєкту Олександр Березко та ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, які побажали усім партнерам вдалого старту і висловили сподівання на успішну реалізацію проєкту. До зустрічі також доєднались: Жан-Клод Бургельман - професор кафедри відкритої науки у Вільному університеті Брюсселя та колишній керівник відділу політики у галузі відкритої науки Європейської комісії; Андрій Вітренко - заступник міністра освіти і науки України; Белен Енсісо - керівник проектів, Європейська комісія, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних технологій та культури (EACEA); Світлана Шитікова - керівник Національного офісу Еразмус + в Україні; Олеся Ващук - голова Ради молодих вчених Міністерства освіти і науки України; Павло Жежнич - проректор з питань освіти та інформатизації Національного університету «Львівська політехніка», координатор проекту OPTIMA та інші.

Загалом, перша частина заходу була присвячена виступам експертів щодо відкритої науки, академічної доброчесності та їхнього впливу на якість освіти. Згодом із власними презентаціями виступили учасники онлайн зустрічі.

Спікерами виступили європейські та українські фахівці. Основні теми їхніх доповідей присвячені питанням підвищення якості вищої освіти, сприяння інтелектуальному та інноваційному потенціалу сучасних академічних шкіл, пришвидшення європейської інтеграції. Луцький НТУ представила Оксана Ляшенко.

Метою проєкту OPTIMA є впровадження практики Open Science в Україні для покращення якості національних послуг вищої освіти. Пріоритетами OPTIMA є залучення академічних спільнот переміщених українських університетів, проблеми зміни клімату, а також інклюзивності за допомогою сучасних інформаційних технологій. Зазначимо, що проєкт OPTIMA передбачає чотири основні комплекси робіт:

1.Розроблення платформи відкритого рецензування як веб-спільноти молодих та досвідчених вчених.

2.Забезпечення відкритого рецензування матеріалів принаймні десяти наукових конференцій для студентів та молодих вчених по всій Україні та використання цих заходів як платформи для підвищення обізнаності та обміну найкращими практиками.

3.Розроблення масових відкритих онлайн-курсів з Відкритої науки та академічної доброчесності українською мовою.

4.Розроблення курсів з Відкритої науки та відтворюваних досліджень з різних дисциплін для студентів-магістрів та аспірантів.

Таким чином, OPTIMA сприятиме вирішенню потреби у розробці та впровадженні інноваційних механізмів контролю якості, побудованих на культурі академічної доброчесності з метою покращення якості освітніх послуг.

 Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Галина Герасимчук, координатор проєкту