Магістранти кафедри архітектури та дизайну Луцького національного технічного університету стали учасниками унікальної події – Art Forum, що відбувся в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

ФорумФорум

В рамках вивчення дисципліни «Візуальні комунікації в дизайні» під керівництвом доктора мистецтв, професора Наталії Скляренко, студенти мали можливість зануритися в імерсивну виставу «Космогонія», яка переосмислює роль мистецтва в сучасному житті та окреслює стратегії сталого розвитку суспільства.

Форум

Група ДМ-11 отримала шанс поринути в динамічні візуальні ефекти вистави «Космогонія: ключ до коду майбутнього».

ФорумФорум

Головним твором вистави є найбільша картина світу, створена Петром Антипом у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Картина складається з понад 500 частин та 9 фрагментів, її площа перевищує 2000 квадратних метрів, що зафіксовано в Книзі рекордів України.

Форум

Для «Космогонії» музеєм була виділена нова зала площею 5000 квадратних метрів. Знаковий художник, родом з Горлівки Донецької області, працював над картиною протягом двох років, використавши понад 2 тонни фарби. Куратором проєкту виступив Віктор Корсак, фундатор музею.

Унікальність «Космогонії» полягає в інтеграції арт-об’єктів із виробничими процесами, які стали частиною проєкту. Протягом створення полотна проходили різноманітні заходи – мистецькі імпрези, майстер-класи, лекції, наукові форуми, що досліджували тематику космогонії. Студенти мали можливість спостерігати за цими перформансами з оглядової площадки, що простягається вздовж всієї зали.

Форум

Картина увібрала в себе ключові уявлення людини про народження і формування світу на різних етапах. Протягом перформансу студенти дослідили символіку, вкладену в картину, її історію та міфологію. Надзвичайні масштаби твору супроводжувалися відео-, світловим і музичним оформленням.

Особливим акцентом події став голосовий супровід, який пояснював сенс картини, акцентуючи увагу на важливих деталях. Цей голос виступав в ролі екскурсовода, підкреслюючи глобальність та всеосяжність як виставки, так і картини в цілому.

Форум

Проект «Космогонія» є інтегрованою системою динамічних візуальних комунікацій, що об’єднує площинне мистецтво з об’ємно-просторовою інсталяцією. Виставка справила глибоке враження на кожного з присутніх.

Ось кілька відгуків студентів:

“Досі рідко відвідую мистецькі заходи, але рада, що сьогодні побувала тут. «Космогонія» вражає масштабами та спонукає до роздумів про зародження світу з нового ракурсу,” – поділилася враженнями Ірина Скрипник.

Форум

“Сподобалася робота зі світлом і його відтінками. Картина вражає можливістю розгляду під різними кутами, адже кожен фрагмент має свою історію,” – зазначила Софія Пушкарна.

Катерина Грушовинчук підкреслила: “Проект «Космогонія» вражає так само, як і музей Корсаків. Приємно, що багато виставок змінюється, і щоразу відкриваю для себе щось нове".

Форум

Микола Левунець зазначив: “Дуже радий, що нарешті побачив цю величезну і захоплюючу роботу на власні очі".

Магістранти впевнені, що «Космогонія» – це масштабний проект, що об’єднує простір, взаємодію з різноманіттям людських чуттів та пізнання глибоких символічних образів.

Форум

Ми пишаємося нашими митцями та людьми, які активно творять історію мистецтва в Україні, долаючи стереотипи та перевершуючи людські можливості. Висловлюємо подяку Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, його фундатору Віктору Корсаку, а також нашим Незламним Воїнам ЗСУ за можливість жити і творити.