Перейти до основного вмісту

З 2 по 3 жовтня, у місті Луцьк відбувся форум «Комплексне просторове планування громад – основа сталого розвитку України», організований програмою USAID «ГОВЕРЛА».

ФорумФорум

У заході взяли участь понад 350 представників, серед яких: народні депутати України, представники профільних міністерств, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування (ОМС), фахівці з містобудування, землевпорядкування та геоінформаційних систем, представники вищих навчальних закладів, громадських організацій та їх об’єднань, потенційні розробники комплексних планів просторового розвитку територій громад, всеукраїнських асоціацій ОМС, експерти, а також Рада молодих вчених ЛНТУ.

ФорумФорум

Цьогорічний форум відрізнявся значними змінами. Були організовані лекції, в яких виступили не лише українські, а й польські, італійські, бельгійські та американські архітектори, представники різних громадських організацій. Особливу увагу було приділено урбаністичному напрямку в розвитку міст.

Крім лекцій, програма форуму включала практичні воркшопи, під час яких учасники мали змогу застосувати отримані знання на конкретних завданнях.

ФорумФорум

Під час презентацій, присвячених просторовому розвитку громад, були продемонстровані сучасні підходи до використання програмного забезпечення та онлайн-сервісів для збору, обробки даних та моделювання різних сценаріїв розвитку територій. Ці інструменти дозволяють оцінити потенційні наслідки різних рішень та обрати оптимальний варіант розвитку громади з урахуванням її специфічних особливостей та потреб.

Більш детальну інформацію про форум, його програму та результати можна знайти на офіційних сторінках програми USAID «ГОВЕРЛА».

ФорумФорум

Довідково: минулого року представники Ради молодих вчених приймали участь у форумі (https://www.facebook.com/share/p/s8T5W5ftPJt2mHBf/), де піднімали питання «використання транспортного моделювання під час створення комплексного плану територіальної громади, а також про його подальше застосування».

Обговорювались неефективність залучення громадськості під час розробки плану через недостатню увагу до громадських слухань.

Запропонували проводити партисипативні сесії ще до початку проєктування для формування якісного технічного завдання.

Форум